2:32:23 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خدمات‌رسانی با رنگ و بوی محلی
خدمات‌رسانی با رنگ و بوی محلی
گروه اجتماعی ـ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد در نظر دارد با برپایی سیاه چادر عشایری در محوطه اداره کل به روستائیان خدمات‌رسانی کند.

خدماترسانی با رنگ و بوی محلی

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، حدود ۵۰ درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد را جمعیت روستایی و عشایری تشکیل میدهد همین موضوع باعث شده مسئولان و متولیان امر در حوزههای مختلف درصدد تقویت برنامههای فرهنگی و دینی در این بخش از جمعیت استان باشند.
روستاها به علت تفاوتهای فرهنگی و اقلیمی از ظرفیتهایی بالایی برخوردار هستند که به نوبه خود باید در شکوفایی آنها فعالیتهایی صورت گیرد.
طی چند سال اخیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر کهگیلویه و بویراحمد نیز به نوبه خود تلاش دارد با اجرای برنامههای فرهنگی درمناطق مختلف روستایی سهمی در ایجاد نشاط و تقویت فرهنگی شهرهای استان داشته باشد.
عیسی کریمی، مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر کهگیلویه و بویراحمد امروز، ۱۷ اردیبهشتماه به مناسبت ماه مبارک رمضان در بازدید از دفتر خبرگزاری ایکنا، اظهار کرد: صندوق بیمه عشایر و روستائیان درصدد است تا از ظرفیت روحانیون و مبلغان مذهبی برای تبیین مزایای این صندوق بهره ببرد.
وی اهدای احکام مسمتری صندوق در نماز جمعه، سخنرانی مدیریت در خطبههای نماز جمعه، انعقاد تفاهم نامه با ادارات فرهنگی و مذهبی در راستای استفاده از ظرفیت صندوق بیمه به صورت اقساطی برای قاریان قرآنی و ضیافت افطاری در ماه رمضان را از دیگر برنامههای فرهنگی صندوق بیمه عشایر و روستاییان استان عنوان کرد.
این مدرس درس کارآفرینی در دانشگاههای کهگیلویه و بویراحمد دعوت از خیرین اجتماعی برای حمایت از برنامههای فرهنگی و دینی را از سایر برنامههای این صندوق بیان کرد و افزود: با ورود و حمایت خیرین اجتماعی در برنامههای فرهنگی و دینی قطعا شاهد رونق این برنامهها در سطح وسیع خواهیم بود.
کریمی از برپایی سیاه چادر سنتی در محوطه اداره کل را از سایر برنامههای پیش رو این دستگاه اعلام کرد و یادآور شد: مدیریت و کارکنان این اداره کل با استقرار در این سیاه چادر در روزهای ملاقات عمومی ضمن پاسداشت فرهنگ و آیین عشایری و سنتی استان، متقاضیان را مشاوره میدهند.
توسعه تبلیغات محیطی و تقویت برنامههای رسانهای به نوبه خود می تواند به تمایل هرچه بیشتر اهالی روستاها وعشایر به سمت بیمه و اهمیت آن کمک کند.
همچنین استفاده از ظرفیت افراد تحصیل کرده، با نفوذ و معتمد مناطق روستایی و عشایری برای توجیه اقشار مختلف روستایی در زمینه اهمیت بیمه و نقش آن در رفاه حال افراد مؤثر است.
حال از مسئولین انتظار میرود صندوق بیمه عشایر و روستائیان کهگیلویه و بویراحمد را بیش از پیش حمایت کنند؛ چراکه روستائیان و عشایر که ذخایر انقلابند، بعد از بازنشتگی میتوانند از مزایای این صندوق بهره ببرند.
انتهای پیام


منبع :: http://yasouj.iqna.ir

خبر جدید  مرگ یک نفر بر اثر صاعقه در گچساران
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد