4:11:54 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حوادث فوتی ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافت
حوادث فوتی ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال ۹۷ حدود ۳ نفر کارگر در اثر حوادث ناشی از کار در این استان جان باختند در حالی که در سال ۹۶ تعداد متوفیات ناشی از حوادث کار ۸ نفر بود.

پروانه نیک مرام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع در سال ۹۶حدود ۱۴۶ نفر کارگر در حوادث ناشی از کار کهگیلویه و بویراحمد دچار حادثه شدند که این آمار در سال ۹۷ با کاهش جشمگیر به ۱۰۵ نفر رسید.
وی افزود: از تعداد ۱۰۵ نفر یک نفر زن و مابقی مرد بوده اند.
نیک مرام بیان کرد: آموزش کارگران، کارفرمایان و مسئولان ایمنی کارگاه‌ های کهگیلویه و بویراحمد و نظارت مستمر بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان از واحدهای تولیدی از مهمترین دلایل کاهش میزان حوادث ناشی از کار در استان است.
وی عنوان کرد: آموزش ایمنی و بهداشت سبب ارتقای فرهنگ ایمنی در کارگاه ها و کاهش چشمگیر حوادث کار می شود که این امر به طور جد در سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفت و هم اینک نیز از اولویت های سال ۹۸ در حوزه کارگری و کارفرمایی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای نخستین بار در سال ۹۷ تعداد ۳۰۰ کارگر ساختمانی به مدت ۲ هزار و ۴۰۰ نفر ساعت آموزش ایمنی را فرا گرفتند و گواهی این دوره را دریافت کردند.
در بخش حوادث کار ایران در رتبه دوم یا سوم دنیا قرار دارد و پرحادثه‌ ترین فضای کاری در ایران نیز کارگری ساختمانی است.
وی ابراز داشت: با بررسی های انجام شده سقوط از ارتفاع بیشترین علت وقوع حوادث کار برای کارگران (ساختمانی) در کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
مطابق تعریف پزشکی قانونی مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود و نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.
سازمان بین المللی کار در بررسی هایی که انجام داده اعلام کرده که ۹۸ درصد حوادث ناشی از کار قابل پیشگیری است.
کهگیلویه و بویراحمد فاقد مراکز صنعتی بزرگ با تعداد کارگران زیاد است.
حدود ۱۰۳ هزار کارگر در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به کار هستند.
۹۸۶۸/

خبر جدید  سردار هم استانی فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)




تبليغات
بانک پاسارگاد