1:53:23 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حفظ ساختار عشایری از ضروریات کشور است
حفظ ساختار عشایری از ضروریات کشور است
یاسوج- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ ساختار عشایری از ضروریات کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلام محمد زارعی ظهر سه شنبه در آئین راه اندازی دبیرخانه سازمان‌های مردم نهاد عشایر کشور در شهر یاسوج، افزود: جامعه ایران از ساختار عشایری به روستایی و از روستایی به شهری حرکت کرده که حفظ ساختار عشایری با تکیه بر فرهنگ، ظرفیت‌ها و آئین‌های این ساختار مهم ضرورت دارد.

زارعی زیربنای توسعه سایر فعالیت‌ها در هر کشور را فرهنگ دانست و اظهار کرد: یکی از ساختارهای مهم اجتماعی ما جامعه عشایری است.

وی افزود: از جمله زیباترین و پرشورترین فرهنگ‌ها، فرهنگ عشایری است.

زارعی با بیان اینکه در طول تاریخ فرهنگ عشایری مشحون از رشادت‌ها، تاریخ سازی ها و مبین مهمان نوازی ها بوده است، عنوان داشت: جوانان عشایری مجموعه‌ای سخت کوش و توانمند هستند.

زارعی با اشاره به هدفگذاری توسعه زیرساخت‌های ورزشی روستایی و عشایری ابراز داشت: در گذشته خبری از فضای ورزشی در مناطق روستایی نبود و امروز سرانه قابل قبولی در این بخش ایجاد شده است.

وی افزود: باید امکانات برای پیشرفت جوانان و رشد آنها به کار گرفته شود و تحقق توانمند سازی جامعه هدف را داشته باشیم.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استقلال سازمان جوانان، گفت: سازمان جوانان باید به شکل مستقل و با هویت مستقل و کارکرد منفک از سایر مجموعه‌ها برای حوزه جوانان برنامه ریزی کند.

زارعی خاطرنشان کرد: تلفیق و ترکیب به وجود آمده برنامه ریزی برای حوزه جوانان را مختل کرده است و رفع مشکلات این بخش مورد تاکید است.

کد خبر ۴۶۰۴۴۸۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  بهره برداری و آغاز ساخت ۳۰ طرح کشاورزی دردهه فجر
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد