12:19:44 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور بهمئی جزء ۳۱ شهرستان اقتصاد مقاومتی
حضور بهمئی جزء ۳۱ شهرستان اقتصاد مقاومتی
شهرستان بهمئی جزء ۳۱ شهرستان منتخب اقتصاد مقاومتی وزارت کشور و شهرستان لنده هم پایلوت توسعه اقتصادی در کشور هستند .

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهکیلویه و بویراحمد معاون وزیر کشور در نشست مشترک شورای اداری شهرستانهای لنده و بهمئی با بیان اینکه شهرستان بهمئی جزء ۳۱ شهرستان منتخب اقتصاد مقاومتی وزارت کشور است گفت: در دوهفته آینده از اسناد این ۳۱ شهرستان رونمایی خواهد شدوهمچنین شهرستان لنده از سوی بنیاد مستضعفان به عنوان پایلوت توسعه اقتصادی انتخاب شد. دین پرست افزود:مدیران، نهادها و دستگاههای اداری این شهرستانها باید برای اجرای برنامههای پیش بینی شده همکاری کنند. وی گفت:عملکرد ضعیف مدیران ونبود برنامهریزیصحیح باعث توسعه نیافتگی ومحرومیت بیش از پیش استان شد.
معاون اقتصادی وزیر کشور اضافه کرد:مجموعه نیازها و الزامات شناسایی و مواردی که نیازمند پیگیری در سطح ملی و وزارت کشور است، پیگیری میشود. فرماندار شهرستان لنده هم در حاشیه این نشست گفت:این شهرستان ظرفیت مناسبی در زمینه آب، معادن، جنگل، صنایع دستی، نیروی انسانی و فرهنگ و هنر دارد.
دارا کریمی نژاد افزود: نبود راه اصلی و نیمه کاره بودن پل تراب، مخزن آب شهرکها، ساخت فرهنگسرا و نبود بیمارستان و امکانات ورزشی از جمله مشکلات این شهرستان است.
مدیر اجرایی طرح آبادانی وپیشرفت شهرستان لنده هم گفت:هدف بنیاد مستضعفان ایجاد اشتغال و معیشت پایدار در منطقه است و به دنبال زنجیره ارزشی بحث تولیدات و محصولات مختلف و پتانسیلهایی است که در منطقه وجود داشته باشد، تا شغلی پایدار در آن منطقه ایجاد شود.
یزدانپرست افزود:شهرستان لنده در زمینه صندوقهای توان افزایی در روستاها با شعار کار مردم با مردم، باحدود ۱۰۰ گروه و جمعیت ۱۲۰۰ نفری و مشارکت ۴۵ درصدی در روستاها تشکیل شد که تا پایان امسال یک میلیارد تومان در این صندوق با مشارکت بنیاد مستضعفان برای تامین وام به روستاییان جمع آوری شد.
وی گفت: ساخت بیمارستان ۱۰ تختخوابی در لنده، مرکز توانبخشی بهزیستی، سالن ۳۰۰ متری اجتماعات، تجهیز سالنهای ورزشی و مسابقات فرهنگی، ورزشی از دیگر اقدامات این بنیاد در شهرستان لنده است.
منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  ساماندهی ورودی‌های پایتخت طبیعت ایران
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات