1:45:30 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجم ذخیره مخازن آب کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ برابر افزایش یافت
حجم ذخیره مخازن آب کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ برابر افزایش یافت
یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حجم ذخیره مخازن آب شهرهای استان از زمان تأسیس این شرکت در سال ۱۳۷۱ تاکنون با افزایش ۴۰ برابری از سه هزار و ۲۵۰ مترمکعب به ۱۳۱ هزار مترمکعب رسیده است.

به گزارش ایرنا، سید علی لدنی نژاد روز پنجشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج که به مناسبت ۱۱ دی ۱۳۶۹ سالروز تأسیس شرکت های آب و فاضلاب برگزار شد، اظهار داشت: تعداد مخازن آب مناطق شهری استان نیز در این ۲۶ سال از ۱۵ باب مخزن سنگی و فلزی غیراستاندارد به ۵۳ باب مخزن بتنی استاندارد رسید.
وی افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هفت هزار مشترک آب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد وجود داشت و این تعداد هم اینک ۱۶۵ هزار و ۵۰۰ مشترک است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جمعیت شهری زیر پوشش این شرکت هم اینک ۹۹٫۸ درصد بوده و ۲ دهم درصد مابقی نیز مربوط به ساکنان مناطق حاشیه شهرهاست که به زودی شناسایی و زیر پوشش قرار می گیرند.
لدنی نژاد عنوان کرد: منابع تأمین آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد شامل ۶۶ حلقه چاه و هفت دهنه چشمه است و بخشی نیز از طریق سد کوثر تأمین می شود.
وی ابراز داشت: طول شبکه توزیع و خطوط انتقال آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد هم اینک به ترتیب یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر و ۳۲۰ کیلومتر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این در حالی است که طول شبکه توزیع و خطوط انتقال آب مناطق شهری این استان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی صفر کیلومتر بود.
لدنی نژاد اظهار داشت: هم اینک هفت باب آزمایشگاه فاضلاب و آب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که همگی نیز فعال است.
وی افزود: تولید آب سالانه در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۳۹ میلیون مترمکعب است.
لدنی نژاد بیان کرد: ۱۱ ایستگاه پمپاژ آب در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که در شبانه روز ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب را برای استفاده مشترکان مناطق شهری این استان پمپاژ می کنند.
۷۵۳۵/۶۱۱۰

خبر جدید  شبکه آب شرب روستای گچساران نیازمند مرمت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات