اقبال محمدیان نماینده مردم شهرستان رامهرمز در مجلس شورای اسلامی در آیین گشایش کتابخانه روستایی"سپهر دانش روستای مربچه" در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: پیشرفت فناوری و توسعه فرهنگی کشورها در گروی مطالعه و کتابخوانی و افزایش سرانه کتابخوانی است. دانشمندان ایرانی سهم زیادی در توسعه علم بشریت ایفا کرده اند و برای ما باعث افتخار است.

او با عنوان اینکه معجزه پیامبر اسلام قرآن کریم است و این موضوع در دین اسلام نشانگر اهمیت کتاب و مطالعه است، گفت: کشوری در مسیر رشد، توسعه و تعالی قرار می گیرد که به کتاب و کتابخوانی توجه داشته باشد.

محمدیان در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به مشکلات آبی روستای مربچه و برخی روستاهای اطراف آن، افزود: این روستا و چند روستای اطراف آن زمانی سه نهر پر آب داشتند که به دلیل تصمیم اشتباهی که بیست سال قبل گرفته شد، آب روستا خشک شد.

نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی خطاب به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، عنوان کرد: دستور ویژه ای بدهید که آب غیزانیه و روستاهای اهواز از کارون تامین شود و چنین کاری باعث می شود روزانه بیش از ۱۵ هزار مترمکعب آب در اختیار مردم این منطقه قرار گیرد.

او اضافه کرد: تامین آب شرب رامهرمز با توجه به احداث مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی سرتا که در شرایط اضطراری می تواند آب رامهرمز را تامین کند، ضروری است.

محمدیان بیان کرد: هفته آینده هم مسیر بن بست خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد به بهره برداری می رسد و ۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات نفتی برای ساخت آن هزینه شده است.

خبر جدید  سلام دنیا!

به گفته محمدیان۱۴ هزار هکتار از اراضی شرق رامهرمز زیر کشت رفته است که میراث فرهنگی باید هر چه سریع تر مجوزهای لازم را صادر کند.

نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تبدیل دهستان مربچه به بخش خواسته مردم این منطقه است.