11:17:55 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثمرات انقلاب ۴۰ ساله‌ ــ استان‌ها| کهگیلویه و بویراحمد بدون صنعت به صادر‌کننده سیمان تبدیل شد
ثمرات انقلاب ۴۰ ساله‌ ــ استان‌ها| کهگیلویه و بویراحمد بدون صنعت به صادر‌کننده سیمان تبدیل شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این استان قبل از انقلاب صنعتی نداشت، گفت: هم اکنون این استان به ‌صادر‌کننده سیمان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مهمترین نکته در زمینه صنعت بهرهگیری از توانمندیهای داخلی و تحقق شعار «ما می توانیم» بود، به گونه ای که سهم صنعت از تولید ناخالص داخلی از ۹٫۵ درصد در سال ۱۳۵۷ به حدوداً ۱۳ درصد در سال ۱۳۹۳ رسید.

پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۱۳۵۷ آغازگر تغییراتی بود که دستاوردهای بسیاری نیز به همراه داشت. از جمله دستاوردهای مهم این انقلاب می توان به رشد و شکوفایی بخش صنعت اشاره نمود. ویژگی اصلی صنعت کشور در دوران طاغوت وابستگی شدید این بخش به کارشناسان خارجی بود. در آن زمان، خرید تجهیزات، نصب و راهاندازی آنها توسط کارشناسان خارجی انجام می شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی، بهره گیری از توانمندی های داخلی و تحقق شعار ما می توانیم دارای صنعتی پویا و سالم باشیم سرلوحه کار قرار گرفت و مجوزهای صنعتی زیادی صادر شد. صنایع داخلی تولیدکننده کالاهای ضروری مورد نیاز داخل و کالاهای صادراتی، مورد توجه ویژه قرار گرفتند. نظام جمهوری اسلامی توانست پس از انقلاب اسلامی، اقدامات قابل توجهی را در زمینه کاهش وابستگی شدید به مواد اولیه، وابستگی به کالاهای سرمایه ای خارجی، وابستگی به تخصص های فنی و وابستگی شدید به اطلاعات و دانش فنی خارجی که تهدیدی برای استراتژی توسعه صنعتی آینده کشور به شمار می رفت، انجام دهد؛ بنابراین، ظرفیت تولید مواد اولیه صنایع کشور به صورت روزافزون فزونی یافت و نه تنها تولید بسیاری از کالاهایی که قبلاً تولید می شدند، ادامه یافت بلکه ساخت کارخانه های مربوط به آن کالاها نیز در داخل رونق گرفت.

خبر جدید  هفتمین اهدای عضو در استان کهگیلویه و بویراحمد

داریوش دیودیده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: قبل از انقلاب تنها کارخانه قند را در استان داشتیم که این یک مورد نیز با هدف آرام کردن مردم انقلابی و ظلم ستیز این دیار در مبارزه و مقابله با رژیم ستم شاهی بوده است.

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی شاهد درخشش نام کهگیلویه و بویراحمد در برخی کشورهای دنیا به دلیل صادر شدن برخی تولیدات از جمله سیمان هستیم، عنوان کرد: تولید سیمان کارخانههای مارگون و یاسوج بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن است.

دیودیده ابراز کرد: سیمان تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر تامین سیمان مورد نیاز کشور به برخی کشورهای دیگر نیز صادر میشود که به طور حتم این موضوع از برکتهای انقلاب اسلامی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: قبل از انقلاب بنا به دلایل مختلف مردم این دیار از بسیاری از خدمات از جمله ایجاد کارخانههای تولیدی و طرحهای صنعتی محروم بودند که این طلسم با پیروزی انقلاب اسلامی شکست و نسیم پیشرفت و توسعه در بخشهای مختلف وزیدن گرفت.

دیودیده با بیان اینکه ۶۰۰ واحد صمعتی با حجم سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان در استان فعالیت دارند، ادامه داد: در این زمینه شاهد ایجاد اشتغال برای ۸ هزار نفر هستیم.

خبر جدید  زمینه حضور ۱۰۰ سرمایه‌گذار معروف کشور در کهگیلویه و بویراحمد فراهم می‌شود

وی از فعال بودن ۷۰ معدن در این استان خبر داد و گفت: طرحهای مختلف بسیاری اعم از بزرگ، متوسط و کوچک در دست اجرا بوده که با افتتاح و بهرهبرداری از آنها شاهد تحولی عظیم هستیم.

دیودیده با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین اولویتهای مدیران استانی حمایت از سرمایه گذاری است، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب مردم استان در تامین نیازهای اولیه نظیر خوراک و پوشاک مشکل داشتند ولی هم اکنون کوچکترین مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد