2:27:36 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه کهگیلویه نیازمند حمایت ویژه مسئولان کشوری
توسعه کهگیلویه نیازمند حمایت ویژه مسئولان کشوری
برای توسعه همه جانبه شهرستان کهگیلویه باید مسئولان کشوری به این شهرستان بیشتر توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکهگیلویه و بویراحمد،سرپرست فرمانداری کهگیلویه هم در نشست شورای اداری کهگیلویه و چرام به ظرفیتهای موجود در شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و افزود:شهرستان کهگیلویه ۴ بخش،۴ شهر، ۴۴۹ روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۳۱ هزار نفر دارد که در زمینههای مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی و گردشگری ظرفیتهای خوبی دارد و شکوفا شدن این استعدادها نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان استانی و کشوری است.
جعفر نیکبخت گفت:۴۷ هزار هکتار زمین دیم در شهرستان کهگیلویه وجود دارد که به علت کاهش نزولات جوی، کشاورزی این شهرستان از رونق افتاده و همین امر موجب مهاجرت جمعیت زیادی از مردم شهرستان شده است.
نیکبخت به طرحهای صنعتی شهرستان اشاره کرد و افزود:آبرسانی به چهار شهر دهدشت، چرام، سوق و لنده، جاده پاتاوه به دهدشت،جاده سوق دهدشت،سیمان سپو، طرحهای فاضلاب دهدشت و در بخش تجهیزات شهری و آتش نشانی از جمله طرحهای اشتغالزایی و خدماتی این شهرستان بوده که به علت کمبود اعتبار نیمه تمام مانده و نیازمند تزریق اعتبار هستند.
فرماندار چرام هم در این جلسه به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود برای ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان اشاره کرد و گفت:شهرستان چرام در بخشهای کشاورزی، صنعتی، معدنی و گردشگری از ظرفیتهای خوبی برخوردار است.
فتاحی افزود:در بخش کشاورزی شهرستان چرام دارای آب و هوای مناسب،خاک حاصلخیز، اراضی شیب دار مستعد برای دامپروری و توسعه باغها، منابع آب و پرورش زنبور است که تنها از ۳۰ درصد این ظرفیتها استفاده میشود و نبود سرمایه گذار بخش خصوصی از مشکلات توسعه این بخش است.
وی به دیگر ظرفیتهای موجود شهرستان چرام اشاره کرد و اضافه کرد:شهرستان چرام در حوزه معادن ظرفیتهای خوبی دارد که دارای معادن غنی فسفات، بوکسیت و سنگهای مرمری بوده، اما به علت کمبود اعتبار این ظرفیتها مغفول مانده است.
فرماندار چرام به مشکلات موجود در این شهرستان اشاره کرد و افزود:نامناسب بودن جاده ارتباطی ۴۵ روستا، جاده چرام به دهدشت و سرفاریاب به یاسوج از جمله آنها است.
در ادامه این جلسه برخی از بخشداران، دهیاران دو شهرستان و رئیس شورای شهر دهدشت به ارائه مشکلات پرداختند و از معاون وزیر کشور تقاضای پیگیری و رفع آنها را داشتند .
معاون وزیر کشور پس از جلسه شورای اداری شهرستانهای کهگیلویه از دو طرح صنعتی کارخانه آجر و طرح گاوداری دهدشت بازدید و مشکلات این طرحها را بررسی و برای رفع این مشکلات راهکارهای لازم را ارائه داد.
منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  برپایی نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در حوزه ورزش استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات