3:35:47 - جمعه 26 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توجه ویژه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به استان
توجه ویژه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به استان
کوچ زودهنگام بهاره برخی عشایر مناطق جنوب استان و استان‌های فارس، بوشهر و خوزستان به مناطق ییلاقی استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد نشست مشترک شورای برنامهریزی و شورایتوجه ویژه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به استان گفتوگوی دولت و بخش خصوصی عصر امروز با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این نشست کهگیلویه و بویراحمد را استانی سرشار از همه نعمتهای خدادادی دانست و گفت: کهگیلویه و بویراحمد با این همه ظرفیت پسوند توسعه نیافتگی را یدک بکشد بنابراین تقاضای ما از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این است که این استان به صورت ویژه دیده شود.

جبار کیانی پور با انتقاد از روند طولانی فرایند اخذ مجوزات در استان، افزود: در استانهایی مانند کهگیلویه و بویراحمد که فرصت برابر برای سرمایهگذاران نیست باید این قوانین مزاحم حذف شود.

وی با اشاره به مشکلات اخذ تسهیلات در استان اشاره کرد و گفت: منابع و مصارف بانکی، مالیاتهای مستقیم، کمبود نقدینگی و نرخ بالای تسهیلات و عدم پذیرش محل اجرای طرح به عنوان وثیقه از مهمترین این مشکلات است .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج موضوع مالیاتی را از دیگر مشکلات عنوان کرد و افزود: متاسفانه قوانین مالیاتی روز به روز سختتر میشود و سرمایهگذارانی که برای زندگی روزمره به کارت بانکی نیاز دارند حساب بانکی آنها مسدود میشود.

کیانی از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خواست برای آن دسته از سرمایهگذاران طلبکار از دولت و سرمایهگذارانی که به علت شرایط اقتصادی زمینگیر شدهاند تدبیری بیندیشد و گفت: صندوق تامین اجتماعی سالهاست که به زعم ما کارفرمایان مصادره شده و امروز به حال و روزی افتاده که میتواند فقط صاحبان اصلی خود را جریمه کند.
وی به کمکهای فنی اعتباری و صندوق توسعه ملی اشاره داشت و بیان کرد: بخشی از این کمکها که میتواند برای حوزه تولید موثر باشد در حوزه سیاسی سبب خرید محبوبیت میشود و لازم است اتاق بازرگانی بر مصرف این منابع نظارت کند و نظر اتاق در این زمینه اعمال شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج به تعداد زیاد پروژههای نیمه تمام در استان اشاره داشت و اضافه کرد: نیاز است در استانهایی مانند کهگیلویه و بویراحمد برای تکمیل پروژههای نیمه تمام شرایط ویژهای در نظر گرفته شود.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  از بیکاری و فراموشی ورزش در استان تا عقب مانده بودن مبلمان شهری یاسوج
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد