3:00:56 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمامی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد گازدار می شوند
تمامی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد گازدار می شوند
یاسوج-ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تمامی روستاهای استان در نیمه اول سال ۹۸ از نعمت گاز برخوردار می شوند.

علی محمد احمدی روز سه شنبه در حاشیه سفر هیات اقتصادی وزارت کشور به کهگیلویه وبویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به رغم صعب العبوری مسیر برخی روستاهای این استان، در نیمه اول سال آینده صد در صد روستاهای استان به شبکه گاز وصل می شوند.
احمدی در باره ظرفیت ها و محدودیت های استان گفت: کهگیلویه و بویراحمد فقر ثروت و سرمایه گذاری دارد اما فقر منابع و امکانات ندارد پس محروم نیست.
وی با اشاره به منابع آب استان ادامه داد: کهگیلویه وبویراحمد بعد از استان های شمالی کشور با حدود ۱۰ میلیارد متر مکعب بیشترین منابع آبی را دارد اما به دلیل اینکه سرمایه گذاری ساختاری در مدیریت منابع آب نشده شهر ۲۰۰ هزار نفری یاسوج با تنش آب روبه روست و این آب بدون استفاده به استان های پایین دست سرازیر می شود.
احمدی افزود: با پیگیری های انجام شده حدود یک میلیارد متر مکعب آب برای استان تخصیص گرفته شده و در سد های چم شیر و تنگ سرخ نیز افزون بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب برای استان خواهیم داشت.
وی ادامه داد: ظرفیت های استان محدود به منابع طبیعی و گیاهان دارویی نمی شود و بر خلاف برخی از استان های محروم ، کهگیلویه و بویراحمد به دلیل قرار گرفتن میان پنج استان نسبتا برخوردار کشور ،بازار بسیار بزرگی برای سرمایه گذاری محسوب می شود.
احمدی گفت: مطالبه مردم استان ایجاد فضایی است که در آن با تزریق منابع، تسهیلات و اعتبارات، مشاغل روستایی تقویت شود.
وی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای استان در نظر گرفته شده، ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه جذب و استفاده از تسهیلات اشتغال مقام اول کشور را دارد و این به مفهوم آمادگی مردم برای کار است.
استاندار افزود: استان در زمینه زیرساخت های بهداشتی و درمانی رو به رشد است و در روزهای آینده بیش از ۵۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت های استان اضافه می شود.
احمدی با بیان اینکه حجم تولیدات باغی استان حدود ۳۰۰ هزار تن است گفت: با اعطای تسهیلات به سرمایه گذار ،تنها کارخانه کنسانتره استان تا پایان سال راه اندازی و روی خط تولید قرار می گیرد و محصولات باغی در استان تبدیل به کنسانتره می شود.
وی با مقایسه وضعیت راه های استان نسبت به گذشته گفت: افزون بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال فعالیت در راه های استان وجود دارد، با این حال جاده پاتاوه دهدشت نیازمند توجه و نگاه ویژه تری است.
استاندار ادامه داد جاده پاتاوه دهدشت، مرکز کشور را به جنوب وصل می کند و نسبت به راه های مشابه اقتصادی تر است.
وی یادآوری کرد: با تزریق ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه راکد، قرارگاه خاتم الانبیا وعده داده که نیمه اول سال آینده این جاده زیر ترافیک برود.
احمدی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد به رغم کوچکی اما ۱۸۸۰ شهید به انقلاب تقدیم کرده گفت: کمک به رشد مردم و توسعه این استان منجر به پایداری نظام و آرمانهای انقلاب اسلامی می شود.
وی ادامه داد: ورود وزارت کشور به مساله توسعه مناطق محروم، موضوع جدید و تجربه خوبی است که باید آن را به فال نیک گرفت.
روز سه شنبه هیات اقتصادی وزارت کشور با هدف بررسی شرایط اقتصادی، دلایل رکود پروژه های عمرانی و جمع آوری مستندات لازم برای تدوین سند محرومیت زدایی استان کهگیلویه و بویراحمد از شهرستان های بویراحمد و دنا بازدید کرد.
این هیات که با سرپرستی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده در مدت ۲ روز با حضور در هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد به بررسی مشکلات ویژه هر شهرستان می پردازد.
این هیات پیش از این نیز با حضور در سیستان و بلوچستان و احصای مشکلات و موانع پیش روی توسعه این استان، سند محرومیت زدایی آن را در ۴۸۶ بند تدوین کرده است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن هشت شهرستان ، ۱۷شهر و بیش از ۷۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.
۹۹۲۹/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  خرید تضمین گندم در کهگیلویه 20 هزار تن پیش بینی شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات