13:39:39 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تلاش هایی که با تزریق اعتبار به بار می نشیند
تلاش هایی که با تزریق اعتبار به بار می نشیند
گچساران -ایرنا -شهرستان نفتخیز گچساران که در دولت های یازدهم و دوازدهم شاهد اجرای طرح های بزرگ عمرانی و اقتصادی بود به دلیل کمبود اعتبار روند توسعه در این منطقه کند شده و نیازمند توجه ویژه مسئولان برای تزریق اعتبار است.

به گزارش ایرنا، اجرای طرح های تامین آب زمین های دیم و احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان از جمله طرح های مهمی بود که نیازمند تزریق اعتبار برای تکمیل است.
طرح هایی که در صورت تامین بهره برداری افزون بر رونق اشتغال و بهبود معیشت مردم زمینه ساز رفاه حال مردم این شهرستان را فراهم خواهد کرد.
شهرستان گچساران که در سال های اخیر با افزایش چشمگیر اعتبارات عمرانی روند توسعه خوبی گرفته است هم اکنون در انتظار همت مسئولان برای به بار نشستن این خدمات است.

**لزوم افزایش تسهیلات احیای بافت فرسوده
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به در حال اجرا بودن طرح احیای بافت فرسوده در شهر دوگنبدان گفت: با توجه به قیمت ارز افزایش تسهیلات بانکی نوسازی بافت فرسوده این شهر ضروری است.
حسین جنتی افزود: سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و یک هزار واحد تجاری فرسوده در شهر دوگنبدان وجود دارد.
وی بیان کرد: براساس یک برنامه مدون ۴۰۰ میلیون ریال وام با بهره کوتاه مدت برای نوسازی هر واحد مسکونی پرداخت می شود.
جنتی تصریح کرد: روند اجرای طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان که سرعت خوبی داشت در چند ماه اخیر به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی کند شده که نیازمند چاره اندیشی است.
طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان که سال ۱۳۸۷ تصویب شده بود چند سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود اما در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن آغاز شد.
تاکنون یک هزار واحد مسکونی در شهر دوگنبدان نوسازی شده است.
با اجرایی شدن این طرح افزون بر زیبا شدن سیمای شهر دوگنبدان و رفاه مردم یکهزار و ۲۰۰ نفر در صنعت ساختمان مشغول به کار شدند.
۲۵ هزار نفر در واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان ساکن هستند که آسیب‌های فرهنگی و خطر حوادث طبیعی و انسان‌ساز آنها را تهدید می‌کند و این طرح فرصتی برای کاهش این آسیب‌هاست.

خبر جدید  درآمد بیش از 966 میلیونی استان کهگیلویه و بویراحمد از گیاهان دارویی

** طرح های تامین آب در انتظار تامین اعتبار
قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح های تامین آب کشاورزی شهرستان گچساران ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نیاز دارد.
فریبرز ضرغامی افزود: طرح های تامین آب هم اکنون در ۱۴ هزار هکتار از زمین های کشاورزی گچساران در دست اجراست.
وی بیان کرد: در صورت تکمیل این طرح ها هفت هزار فرصت شغلی در گچساران ایجاد خواهد شد.
ضرغامی آبرسانی به پنج هزار هکتار زمین کشاورزی دشت لیشتر با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ۲ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی، دشت انگشترک با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۵۰۰ فرصت اشتغال از مهمترین طرح های در دست اجرا در گچساران است.

** تحقق حقوق مغفول در گچساران
فرماندار گچساران گفت: این شهرستان افزون بر منابع عظیم نفتی که بخش قابل توجهی از درآمدهای کشور را تامین می کند دارای ۲ سد بزرگ ملی کوثر و در دست ساخت چم شیر است.
عبدالرحیم رحیمی بیان کرد: احقاق حقوق مردم از سد کوثر برای آبیاری زمین های کشاورزی، صنعت و آب آشامیدنی از مهمترین حقوق مردم گچساران بود که در دولت یازدهم محقق شد.
وی بیان کرد: سد در دست ساخت چم شیر هم با وجود نزدیکی به شهر دوگنبدان و زمین های تشنه تا پیش از دولت یازدهم هیچ سهمی برای مردم این شهرستان نداشت.
رحیمی بیان کرد: با تلاش های نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی ۱۲۵ میلیون متر مکعب آب از سد چم شیر برای تامین آب کشاورزی و صنعت این شهرستان اختصاص یافت.
وی با اشاره به در حال اجرا بودن طرح های بزرگ تامین آب تزریق اعتبار به این پروژه ها برای تکمیل را ضروری دانست.
فرماندار گچساران کمبود اعتبار در حوزه شهری را از دیگر مشکلات شهرستان گچساران دانست.
رحیمی با اشاره به سفر روز گذشته هیات اقتصادی وزارت کشور به این شهرستان ابراز امیدواری کرد: بتوان شاهد گره گشایی از مشکلات موجود بود.
در این سفر بر تحقق همه مصوبات بر زمین مانده دولت ها از گذشته تاکنون و سفر مقام معظم رهبری،تکمیل طرح های با پیشرفت فیزیکی بالا، افزایش تسهیلات بانکی طرح بافت فرسوده و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید شد.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از پنج شرکت بهره بردار بزرگ نفتی در کشور است که ۲۰ درصد نفت کشور را تولید می کند.
این شرکت دارای ۱۰ واحد بهره برداری، ۱۰ واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمک زدایی و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال نفت است.
میدان نفتی گچساران دومین میدان بزرگ نفتی ایران است که در محدوده شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد و در فاصله ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار دارد.
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران زیرمجموعه‌ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در زمینه استخراج، پالایش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند.
محدوده فعالیت این شرکت در استان های خوزستان ،کهگیلویه و بویراحمد ،بوشهر و فارس است.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
۸۱۴۳/۶۱۱۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  صاعقه جان مرد گچسارانی را گرفت
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات