15:20:18 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تلاش برای بهره برداری از ۳ بیمارستان جدید در کهگیلویه و بویراحمد
تلاش برای بهره برداری از ۳ بیمارستان جدید در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش‌هایی برای بهره‌برداری از بیمارستان‌های جدید در استان صورت گرفته است. ‌به گزارش ایسنا، احمد دکتر اورنگ ایلامی در آیین تجلیل از پرستاران نمونه استان افزود: با بهره برداری از این پروژه های درمانی، ظرفیت های تخت های درمانی استانی از ۷۴۴ به ۱۴۰۰ تخت افزایش […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش‌هایی برای بهره‌برداری از بیمارستان‌های جدید در استان صورت گرفته است.

‌به گزارش ایسنا، احمد دکتر اورنگ ایلامی در آیین تجلیل از پرستاران نمونه استان افزود: با بهره برداری از این پروژه های درمانی، ظرفیت های تخت های درمانی استانی از ۷۴۴ به ۱۴۰۰ تخت افزایش می یابد که ثمره این توسعه درمانی، جذب پرستاران فارغ التحصیل است‌.

وی اظهارکرد: با بهره برداری از این پروژه های درمانی ظرفیتی برای جذب و بکارگیری فارغ التحصیل پرستاری ایجاد می‌شود که امیدواریم دولت و سازمان برنامه‌ریزی کشور مجوزهای لازم در زمینه جذب را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰۰ نفر پرستار در بخش دولتی استان، در حال ارائه خدمت هستند، خاطرنشان کرد: ۷۹ درصد کادر پرستاری در استان را زنان و ۲۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

دکتر ایلامی با اشاره به وضعیت استان در شاخص کشوری نسبت پرستار به تخت، تصریح کرد: این شاخص در سطح ملی ۷۴ صدم درصد و در استان  ۱٫۰۴ درصد است‌.

وی ادامه داد: میانگین کشوری نسبت کادر پرستار حرفه ای به تخت در استان وضعیت مطلوبی دارد، اگرچه این نسبت با ایده آل‌ها فاصله دارد اما در تلاش هستیم جزو استان‌های پیشگام در کشور باشیم‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای دانشکده پرستاری یاسوج عنوان کرد: دانشکده پرستاری یاسوج یکی از دانشکده‌های موفق در زمینه تربیت نیروی انسانی و رشته‌های تحصیلات تکمیلی است‌.

ایلامی بیان کرد: این دانشکده در زمینه تحصیلات تکمیلی با سه رشته داخلی جراحی، سلامت جامعه و روان پرستاری در حال ارائه خدمت است که با پیگیری‌های صورت گرفته دو رشته ارشد پرستاری اطفال و مامایی به زودی نیز اضافه می‌شود.

خبر جدید  استقبال از کاروان زیر سایه خورشید در گچساران

وی تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه‌های این دانشکده، پیگیری راه‌اندازی رشته PHD پرستاری است که با این اقدام زمینه ادامه تحصیل پرستاران آسانتر فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از خواسته‌های به حق پرستاران را تعرفه گذاری خدمات دانست و گفت: امیدواریم این مهم در لایحه بودجه به تصویب برسد.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم جامعه پرستاری در سال‌های گذشته اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای است، اضافه کرد: این پروانه‌ گواهینامه‌ای است که از سوی وزارت به هر پرستار پس از اطمینان احراز شایستگی‌های لازم مبتنی بر استاندارهای حرفه‌ای تعلق می‌گیرد.

‌بی صبرانه منتظر اجرایی شدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری هستیم

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نهمین سال خود را سپری کرده، اما اجرایی نشده که ما بی صبرانه منتظر اجرایی شدن این قانون تاثیرگذار در روند ارتقاء سطح کیفی معیشت پرستاران هستیم‌.

به گزارش ایسنا، مهران پوزش در آیین تجلیل از پرستاران نمونه استان با طلب یاری از نهادهای نظارتی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: با توجه به اینکه پرستاران ۶۵ درصد از کادر درمانی کشور را تشکیل می‌دهند، عدم تحقق قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری زیبنده به نظر نمی‌رسد.

وی با بیان فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص خط مقدم دانستن پرستاران برای حفظ سلامت جامعه، بیان کرد: نگاه رهبری به موضوع، مایه مباهات این قشر بوده و انتظار می‌رود مسئولین نیز با توجه به نقش و تراز پرستاران در حوزه درمان و مراقبت از بیمار، جامعه پرستاری را مورد توجه قرار دهند.

خبر جدید  حضور جوانان در صحنه، ضامن حفظ انقلاب است

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان، با تشکر ویژه از حسن توجه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به مطالبات جامعه پرستاری و اولویت دادن به پرداخت مطالبات این طیف از جامعه درمان، خاطرنشان کرد: شناخت کامل دکتر ایلامی از خواسته‌های جامعه پرستاری و همچنین نگاه ویژه وی به پرداخت مطالبات این قشر، بذر امید در دل ما خواهد کاشت‌.

پوزش با بیان اینکه تربیت پرستاران در بیمارستان ها نگران کننده است، اضافه کرد: مسئولین باید به این نکته توجه داشته باشند که تربیت پرستار تنها در دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها امکان پذیر بوده و موجبات ارتقاء سطح علمی و دانش روز را فراهم می‌کند و در رساندن این پیام به سطوح بالای تصمیم گیری نباید لحظه‌ای درنگ کرد.

‌به گزارش ایسنا، آیین تجلیل از ۷۵ پرستار نمونه استانی با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، معاون درمان دانشگاه و جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج برگزار شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات