19:35:45 - سه‌شنبه 26 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ مصدوم بر جا گذاشت
تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ مصدوم بر جا گذاشت
یاسوج- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سوانح رانندگی روز سه شنبه در این استان ۲۰ مصدوم بر جا گذاشت.

جلال پوران فرد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقوع هفت فقره تصادف امروز سه شنبه در جاده های استان ۲۰ مصدوم در پی داشت.
وی افزود: ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۵ ماموریت توسط نیروهای اورژانس کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
پوران فرد بیان کرد: از ابتدای طرح امداد نوروزی سلامت ، اورژانس کهگیلویه و بویراحمد تا امروز یک هزار و ۲۱۳ ماموریت انجام داده است.
وی عنوان کرد: آمار مراجعین بیمارستانی استان از ۲۵ اسفند ماه ۹۷ تا مورخ ۵ فروردین ۹۸ حدود ۱۵ هزار و ۳۸۱ نفر بوده اند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امروز نیز چهار نفر در استان دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.
افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این تعداد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در ۱۰ ماه گذشته سال جاری در این استان را ۱۵۰ نفر ذکر کرد که ۱۵ نفر از این تعداد تنها در کمربندی یاسوج حدفاصل دشت روم و تنگاری بوده است.
بر اساس آمار پزشکی قانونی کشور سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر در حوادث رانندگی و ترافیکی کشته شده اند.
همچنین این میزان تصادفات بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان هزینه برای کشور در بر داشته است.
بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.
این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح و حوادث رانندگی است.
۹۸۶۸/۱۶۶۲

خبر جدید  آیین هایی با رنگ و بوی نشاط در دیار آریوبرزن


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد