3:07:52 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تشریح ویژه‌برنامه‌های هفته سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد
تشریح ویژه‌برنامه‌های هفته سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد
گروه اجتماعی ـ معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ویژه‌برنامه‌های هفته سوادآموزی از امروز تا هفتم دی‌ماه را تشریح کرد.

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، سیدحمدالله خواهشنیک، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد امروز، یکم دیماه در نشست خبری، اظهار کرد: تجلیل از خانواده شهدای سوادآموزی، راهاندازی برخی مراکز یادگیری محلی، دیدار با نماینده ولیفقیه، ائمه جمعه، استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مهمترین برنامههای این هفته در سطح استان است.
وی تبلیغات محیطی، برنامههای تلویزیونی و رادیویی، برگزاری همایش سوادآموزی و تقدیر از فعالان این عرصه را از دیگر برنامههای هفته سوادآموزی عنوان کرد.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان برپایی نمایشگاه دست ساختههای مربیان و سوادآموزان و تولیدات مراکز یادگیری محلی را از سایر این برنامهها ذکر کرد.
همچنین، هادی زارعپور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شهرستان گچساران با سوادترین شهرستان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است، این شهرستان در این گروه سنی ۷۹ هزار و ۳۷۳ نفر با سواد و دو هزار و ۷۵۶ نفر بی سواد دارد که نرخ رشد باسوادی این شهرستان ۹۶٫۶ درصد است.
وی درادامه شهرستان کهگیلویه را کمترین نرخ با سواد در استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و اضافه کرد: برای این کار از ظرفیت دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بهره خواهیم برد و ما قبلاً سرانه به ازای هر نفر با سواد، ۷۳۰ هزار تومان پرداخت می کردیم که در کل کشور سرانه به ازای هر نفر باسواد را در شهرستان کهگیلویه به مرز یک میلیون تومان رساندیم. در زیلایی هم با توجه به شرایطی که وجود داشت به ازای هر نفری که باسواد میشوند، یک میلیون تومان پرداخت می کنیم.
زارع تصریح کرد: ۲۰ طرح و راهکار برای برون رفت کهگیلویه تدوین و برای اجرا ابلاغ شده است.
وی یادآور شد: انگیزه با سواد شدن در کهگیلویه کاهش پیدا کرده، یعنی سواد عرضه محور شده، وجود دانشآموختگان بیکار در خانوادهها و گرفتن انگیزه سایر اعضا، افزایش تصاعدی هزینههای آموزشی در روستاها و مناطق محروم و دور افتاده، نامناسب بودن مدارس شبانهروزی و عدم اجرای طرح روستا مرکزی و وجود آموزش اختیاری در بعضی مقاطع از مهمترین دلایل بی سوادی در کهگیلویه است.
انتهای پیام
منبع :: http://yasouj.iqna.ir

خبر جدید  ظرفیت تولید ماهی در کهگیلویه و بویراحمد به 17هزار تن رسید
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات