3:53:32 - دوشنبه 18 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ترافیک مصوبات در شورای ترافیک شهرستان کهگیلویه
ترافیک مصوبات در شورای ترافیک شهرستان کهگیلویه
یاسوج – ایرنا- اعضای شورای ترافیک شهرستان کهگیلویه با ابراز گلایه از اجرایی نشدن مصوبات شورای ترافیک، این شورا را عالی ترین مرجع تصمیم گیرنده در مورد ترافیک شهرستان دانستند و اجرای مصوبات آن را برای دستگاه های مربوطه لازم الاجرا دانستند.

به گزارش ایرنا، اجرای مصوبات شورای ترافیک استان در سطح شهرستان، اجرای خط ‌مشی‌ها و سیاست‌ های هماهنگی ترافیک درون‌شهری در سطح شهرستان براساس اهداف و سیاستهای ملی، منطقه‌ای و مصوبات شورای هماهنگی ترافیک استان و شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از وظایف شورای هماهنگی ترافیک شهرستان است.
همچنین دبیرخانه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان وظایفی چون تنظیم دستور جلسات،امور دبیرخانه‌ای ، ارایه گزارش جلسات و تنظیم، ثبت و ضبط صورت جلسات، ثبت، نگهداری و ابلاغ مصوبات شورای شهرستان به دستگاه‌های ذیربط با امضای رئیس شورای شهرستان، گردآوری آمار و ایجاد بانک اطلاعاتی مربوط به حمل و نقل و ترافیک شهرهای شهرستان، نظارت بر حُسن اجرای مصوبات شورای شهرستان، بررسی و ارزیابی طرح‌ها و برنامه‌های ترافیکی ارسالی به دبیرخانه برای ارایه گزارش به شورای شهرستان و ارایه گزارش ماهانه و سالانه وضعیت ترافیکی شهرستان به شورای شهرستان را بر عهده دارد.
دبیرخانه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان در فرمانداری هر شهرستان مستقر و دبیر شورا معاون عمرانی فرمانداری هر شهرستان است.
جلسه شورای ترافیک شهرستان کهگیلویه روز یکشنبه در روزهای پایانی سال ۹۷ با حضور اندک مدیران مسئول، پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی، حمل و نقل جاده ای و محیط زیست در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.
در این جلسه رئیس پلیس راهور کهگیلویه با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات شورای ترافیک گفت: جلسات شورای ترافیک در سال جاری بصورت نامنظم برگزار شد.
سرگرد شهباز پورنگ با اشاره به اینکه شهرداری نسبت به مصوبات جلسه شورای ترافیک سهل انگار است گفت: مصوبات شورای ترافیک، ترافیکی شده است.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب چراغ های راهنما گفت: شکل فیزیکی چراغها مطابق با استاندارهای لازم نیست.
پورنگ گفت: بیش از صد مکاتبه با شهرداری در رابطه به ساماندهی چراغ راهنما در سال جاری انجام ولی تاکنون اجرایی نشد.
وی وضعیت خط کشی معابر را یکی دیگر از مشکلات ترافیکی شهر دانست و گفت: بیشتر خیابان های شهر دهدشت بدون رنگ آمیزی و خطر افزایش تصادف در این خیابانها و معابر بسیار زیاد است.
رئیس پلیس راهور کهگیلویه با اشاره به کاهش تصادفات فوتی و جرحی درون شهری در این شهرستان نسبت به سال گذشته گفت: سال گذشته چهار تصادف فوتی اتفاق افتاد ولی با همکاری مردم و رعایت قوانین این تعداد به سه کشته کاهش یافت.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه در اظهار نظری جالب گفت: ای کاش در طول سال جاری در شورای ترافیک مانند ۱۰ روز مانده به پایان سال کار اجرایی انجام می شد.
شاهپور عابدی با اشاره به همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: در این راستای طی روزهای پایانی اقدامات خوبی در رفع نقاط حادثه خیز و ساماندهی و روکش آسفالت ورودی های شهر انجام شد.
وی برخورد مناسب و مهربان با رانندگان را یکی از اولویت های پلیس دانست و عنوان کرد: همکاری مردم نیز نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد.
معاون فرمانداری کهگیلویه نیز در نشست شورای ترافیک این شهرستان بر ضرورت اجرای مصوبات تاکید کرد و گفت: طرح های پیشنهادی به عنوانه مصوبه اعضا در راستای رفع مشکلات و رفاه شهروندان بوده و ضمانت اجرایی دارند.
ابراهیم خنجری بیان کرد: مصوبات باید کارشناسی و دارای قابلیت اجرایی باشند و در نهایت منجر به رفع مشکلات ترافیکی شوند.
وی افزود: از تمامی دستگاه ها انتظار داریم پس از تصویب مصوبات شورای ترافیک، نسبت به اجرای سریع و به موقع اقدام نمایند.
خنجری تصریح کرد: مصوبات مناسبی در شورای ترافیک بعد از کارهای کارشناسی انجام گرفته است که با عملی شدن آنها بسیاری از دغدغه ها در زمینه ترافیک شهر دهدشت رفع می شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه هم گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات محدود از همه ظرفیت ها برای ساماندهی و کاهش بارترافیکی محورهای مواصلاتی شهرستان به نحو احسن استفاده می شود.
محمد ماهیاری خط کشی معابر فرعی و اصلی، رفع ۱۰ نقطه حادثه خیز در محور قلعه رئیسی دهدشت و روکش آسفالت محورهای دهدشت به سرفاریاب و قلعه رئیسی، دیشموک و چرام را از اقدامات انجام شده در شورای ترافیک اعلام کرد.
شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه دارای چهار شهر، چهار بخش و ۱۰ دهستان است.
۷۵۳۱/۱۶۶۲

خبر جدید  119 میلی متر باران در بخش بوستان بارید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد