11:05:38 - یکشنبه 24 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تخریب آسفالت جاده های اصلی در شهرستان لنده + تصاویر
تخریب آسفالت جاده های اصلی در شهرستان لنده + تصاویر
بدون شک وقتی میلیاردها تومان صرف احداث این همه راه می شود بحث نگهداری و راهداری این راه ها بعد از تحویل مهمترین بخش به شمار می آید که وظیفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است. جاده های شهری و روستایی نیز از این قائده مستثنی نبوده و پس از آسفالت و […]

بدون شک وقتی میلیاردها تومان صرف احداث این همه راه می شود بحث نگهداری و راهداری این راه ها بعد از تحویل مهمترین بخش به شمار می آید که وظیفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

جاده های شهری و روستایی نیز از این قائده مستثنی نبوده و پس از آسفالت و تکمیل نیازمند راهداری هستند که گویا در این حوزه در شهرستان لنده چندان به راه های روستایی آسفالته اهمیت داده نمی شود که صد البته حرف مسئولان هم کمبود اعتبارات است.

با نگاهی گذارا به جاده لنده به وحدت آباد به خصوص در نزدیکی روستای مورجن شاهد خالی شدن و تخریب آسفالت جاده اصلی روستاهای بخش موگرمون هستیم که شاید با اقدام ناچیز راهدای و ریختن چندین سرویس مخلوط و جانمایی سنگ های بزرگ در کنار دره های فصلی که عامل تخریب جاده هستند بتوان از تخریب بیشتر آن جلوگیری کرد.

این جاده مسیر اصلی بیش از ۱۵هزارنفر عشایر و ۳ تا ۵هزارنفر جمعیت روستایی و هزاران نفر گردشگر در فصول مختلف سال است که اگر هرچه سریعتر اقدامی در خصوص نگهداری آن نشود شاید کار جابجایی تعداد استفاده کنندگان از این راه واقعا برای مسئولان سخت خواهد بود.

انتظار می رود مسئولان حوزه راهدای شهرستان لنده امروز با کمی تدبیر و تدبر نسبت به پر کردن دره کنارگذر این محور از بروز فاجعه ای بزرگ از هم اکنون جلوگیری کنند و به قول معروف علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد تا فردا نیاز به حجم عظیمی اعتبار بعد از تخریب آن نباشد.

جاده ای که امروز تنها با چندین سرویس مخلوط و جانمایی سنگ های بزرگ قابل تعمیر است فردا با هزینه های چندصد میلیونی غیر قابل تعمیر خواهد بود.

خبر جدید  شرکت 750 همسر زندانی در دوره آموزشی پیشگیری از طلاق و اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد

شهرستان لنده دارای دو بخش مرکزی و موگرمون و دارای ۲۲هزارنفر جمعیت و ۸۰ روستای دارای سکنه می باشد و در فاصله ۲۰۸کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات