2:30:20 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تحقق هر دانش آموز یک مهارت در گچساران
تحقق هر دانش آموز یک مهارت در گچساران
گچساران – ایرنا – رویکرد هر دانش آموز یک مهارت در روستای آب شیرین گچساران به همت دختران دانش آموز محقق شد.

روستای آبشیرین با ۳۷۱ خانوار و جمعیتی بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ نفر در ۱۰ کیلومتری مناطق نفت خیز گچساران و ۲۰ کیلومتری شهر دوگنبدان قرار دارد.
به گزارش ایرنا، دانش آموزان این روستا با همتی مضاعف به کمک والدین، اولیای مدرسه توانسته اند افزون بر کسب مهارت در زمینه صنایع دستی کسب درآمد نیز داشته باشند.
این دختران نوجوان با فراگیری صنایع دستی بومی منطقه خود الگویی برای درآمدزایی بدون سرمایه مالی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد می گوید: این دانش آموزان از ابتدای مهر امسال در درس هر دانش آموز یک مهارت شرکت کرده اند.
هادی زارع پور اظهار داشت: مدرسه ۱۳ آبان روستای آبشیرین ۳۴ دانش آموز دارد.
وی ابراز داشت: دانش آموزان این مدرسه مهارت لازم در زمینه ساخت جعبه های تزیینی،میخک بافی، مهلو بافی و جاجیم بافی را فرا گرفته اند.
دانش آموزان روستای آبشیرین آثار خود را در نمایشگاه کوچکی که در محل مدرسه خود دایر کرده اند،در معرض دید عموم قرار داده اند.
محمد شهبازی سرپرست آموزش و پرورش گچساران نیز گفت:نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان متوسطه اول این شهرستان در درس هر ایرانی یک مهارت در روز دوازدهم اسفند برپا خواهد شد.
معاون دبیرکل شورای عالی آموزش ‌و پرورش در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: تعمیم طرح هر دانش آموز یک مهارت برای همه دانش آموزان دردست اقدام است.
احمد عابدینی افزود: هم اکنون طرح هر دانش آموز یک مهارت در مدارس غیرانتفاعی، هیات امنایی و ۱۰ درصد از مدارس دولتی در حال اجراست.
وی بیان کرد: سرمایه هر کشوری نیروهای انسانی جوان آن منطقه است که کمک به شکوفایی استعدادهای این سرمایه بزرگ نیازمند همت است.
عابدینی تاکیدکرد: اجرای طرح‌هایی مانند «هر دانش‌آموز یک مهارت» می‌تواند آثار مثبتی در اشتغال آینده دانش آموزان داشته باشد.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
۸۱۴۳/۶۱۱۰

خبر جدید  پوشش دوره های سوادآموزی استان بیش از یکهزار نفر افزایش یافته است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد