20:21:37 - دوشنبه 11 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه یاسوج
تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه یاسوج
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: مطالبالت و حقوق عقب مانده نیروهای شرکتی علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،رئیس دانشگاه یاسوج در این آئین پژوهش و تحقیقتجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه یاسوج را زیرساخت اصلی برای رشد و توسعه هر جامعهای دانست و گفت: تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر به منزله تجلیل از جایگاه و منزلت واقعی علم ودانش است.
احمد عریان افزود: دانشگاه دولتی یاسوج به پشتوانه اراده و همت والای اعضای هیئت علمی خود در زمره برترین دانشگاههای کشور در زمینه پژوهش و تحقیق قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون حدود ۵۰۰ مقاله از پژوهشگران و فناوران برتر این دانشگاه در سطوح ملی و بین المللی ثبت و به چاپ رسیده است عنوان کرد: از این تعداد بیش از ۲۰۰ مقاله آن در پایگاه بین المللی علم سنجی اسکوپوس و ۲۵۰ مقاله با عنوان (آی سی) در داخل کشور ثبت و به چاپ رسید.
عریان از افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات پژوهشی این دانشگاه در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و بیان کرد: اعتبارات پژوهشی پارسال این دانشگاه ۸ و نیم میلیارد تومان بوده که این مبلغ امسال به بیش از ۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
معاون پژوهشی این دانشگاه هم انجام طرحهای تحقیقاتی متناسب با نیازهای جامعه برای کمک به رفع مشکلات مردم را یکی از اولویتهای پژوهشی این دانشگاه برشمرد و گفت: در زمینه طرحهای پژوهشی و تحقیقاتی از سال گذشته تاکنون قراردادهای متعددی در سطوح ملی و داخل استان با دستگاههای اجرایی منعقد شده است.
عوض پور افزود: در حال حاضر بیش از ۵۰ طرح تحقیقاتی به سفارش دستگاههای اجرایی در سطح ملی و داخلی خود استان در زمینههای مختلف در حال انجام است که پس از اتمام این مرحله نتایج آنها در اختیار این دستگاهها برای اجرای هر چه بهتر طرحهای مربوطه قرار میگیرد.
وی ثبت و چاپ مقالات و کتاب را در این دانشگاه نسبت به پارسال دارای رشد بسیار مطلوب دانست و اضافه کرد: از پارسال به عنوان نمونه در حوزه چاپ و نشر کتاب حاصل از دستاوردهای علمی محققان و پزوهشگران این دانشگاه تاکنون حدود ۲۵ کتاب توسط انتشارات این دانشگاه چاپ و منتشر شده است.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  ‌ضرورت نگاه کلان به برنامه‌های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد
0/5 (0 نقد و بررسی)




تبليغات
بانک پاسارگاد