2:03:33 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجلیل از استاتید برجسته دانشگاه یاسوج
تجلیل از استاتید برجسته دانشگاه یاسوج
با حضور دبیر مرکز داوری اتاق تعاون کشور مرکز داوری اتاق تعاون کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورایتجلیل از استاتید برجسته دانشگاه یاسوج اسلامی در این مراسم با ارج نهادن به مقام شامخ معلم گفت: معلم چراغ راه هدایت انسانها و کارخانه انسان سازی است و وظیفه داریم به این قشر مهم توجه کنیم.
تاجگردون سیاسی نکردن محیط و عرصه علمی را یکی از نیازهای اساسی دانشگاهیان در شرایط فعلی دانست و افزود: اگر بخواهیم مجموعه دانشگاه و استان را رشد و ارتقاء دهیم باید فضای این مجموعه را با سیاسی کاری غبارآلود نکنیم و محیطی امن و آرام را برای تفکر و خلاقیت ایجاد کنیم.
وی به نقش سازنده دانشگاه در توسعه استان اشاره کرد و گفت:ماموریت اصلی دانشگاه برای تحقق این مهم قبولاندن رفتار و حرکت علمی و فکری به مسئولان و تصمیم گیرندگان استان در اجرای برنامه ها و طرح های آنها است.
تاجگردون رشد و توسعه فرهنگی استان در کنار سایر بخش ها را یکی دیگر از وظایف دانشگاه برشمرد و افزود: هماهنگی و وحدت رویه بین دستگاههای فرهنگی با محوریت فرهنگ باید توسط دانشگاهیان در استان ایجاد شود تا به اهداف عالیه رسید.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز مدرسه و دانشگاه و در راس آن معلم و استادی را کارخانه انسان سازی ومهد پرورش انسان های فرهیخته،دانشمند و فاضل برشمرد و گفت: نقش مدرسه ،دانشگاه ،معلمان و اساتید در سازندگی کشور از اوایل شکل گیری انقلاب با حرکت های ضداستکباری،ظلم ستیزی و حق طلبی آنان شروع شد و تا به امروز در عرصه های مختلف ادامه دارد.
زارعی با اشاره به توسعه و پیشرفت زیرساختی دانشگاه یاسوج و دستیابی به موفقیت های علمی مختلف با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها را رو به جلو و امیدوار کننده برشمرد و افزود:باید این روند با کمک مسئولان عالی دولتی، مجموعه دانشگاه و با حمایت نمایندگان بیشتر از گذشته ادامه یابد.
رئیس دانشگاه یاسوج هم گفت: دانشگاه یاسوج با وجود نوپا بودن اما با همت والای مسئولان ،اساتید و دانشجویان خستگی ناپذیر بوده هم اکنون در زمره ده دانشگاه برتر کشور قرار دارد.
احمد عریان ورود دانشگاه یاسوج در امر پژوهش و تحقیق در بخش های صنایع نفت و گاز،کشاورزی و گردشگری را یکی از اولویت های کاری این دانشگاه با کمک دستگاههای متولی برشمرد و خواستار کمک و حمایت این دانشگاه برای رسیدن به اهداف و چشم اندازهای از پیش تعیین شده اش شد.
وی کمبود اعتبار،نداشتن زمین و مسکن مناسب ویژه اساتید،خوابگاه رفاهی و تفریحی برای اسکان و پذیرایی از میهمانان و نیز نداشتن زمین کشاورزی برای انجام کارهای تحقیقاتی را از مهمترین نیازها و مطالبات این دانشگاه دانست و از مجموعه نمایندگان استان خواست برای برطرف کردن این مشکلات دانشگاه یاسوج را کمک کنند.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  فیلم"ته ته"ازتولیدات حوزه هنری مقام سوم جشنواره ایثار را کسب کرد
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد