1:36:57 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تب مدرک گرایی در بین جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از مهارت آموزی است
تب مدرک گرایی در بین جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از مهارت آموزی است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تب و اشتیاق مدرک گرایی در بین جوانان و جویندگان کار به مراتب بیش از مهارت آموزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی محمد احمدی در نشست تشکلهای کارگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تب و اشتیاق مدرک گرایی در بین جوانان و جویندگان کار به مراتب بیش از مهارت آموزی بوده و این مهم یکی از مشکلات و آفتهای جدی در موضوع اشتغال و افزایش نرخ بیکاری در استان است.

وی با اشاره به اینکه گرایش روز افزون جوانان و تحصیل کردگان به سمت مشاغل دولتی و پشت میز نشینی آفتی برای انجام کار واقعی است، عنوان کرد: یکی از پیش نیازهای اساسی برای توسعه و رشد اقتصادی و کاهش میزان بیکاری، گذر از مدرک گرایی، توجه به اهمیت مهارت آموزی و کسب دانشهای فنی و حرفهای است.

احمدی با تبریک هفته کارگر بیان کرد: در کشور ایران با قوانین برگرفته از مکتب اسلام مسئولان باید به معنای واقعی و به طور عملی به جایگاه کارگر بها دهند و کار و کارگری را یک ارزش قلمداد کنند.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ضروری است فرهنگ کار و کارگری به عنوان یک ارزش دیده شده و زمینه رفاه و معیشت این قشر بیش از پیش توسط دولت و کارفرمایان فراهم شود.

احمدی تصریح کرد: پاسداشت هفته کارگر نباید مختص و محدود به یک برهه زمانی خاص و یا هفته مشخص شود زیرا که جامعه همواره نیازمند نیروی فعال و مولد است.

وی با اشاره به اینکه جامعه موفق میزان حقوق و تعیین مزایای افراد در آن برابر با ارزش افزوده و تلاش و کارکردهای حرفهای هر فرد است، خاطرنشان کرد: سال ۹۸ به نام سال رونق و تولید مزین شده که تحقق این امر نیازمند حمایت دولت از کارگران، ایجاد محیط مناسب توسط کارفرمایان و انجام کار واقعی از سوی کارگران است.

خبر جدید  برپایی اردوی جهادی در روستاهای چرام

احمدی با تاکید بر اینکه فضای اداری مناسب و در شان تمامی تشکلهای کارگری و اصناف در اختیار آنها باید قرار گیرد، افزود: زمینه رفاه کارگران به ویژه در حوزههای ورزشی و تفریحی در اماکن کارگری ایجاد شده در سراسر استان بیش از پیش، فراهم شود.

وی بیان کرد: در صورت ارائه برنامه مشخص و کاربردی توسط تشکلهای کارگری به حوزه اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، حمایتهای مالی از آنها صورت میگیرد.

احمدی اظهار داشت: جایگاه ویژهای در مکانی مناسب برای کارگران با هماهنگی معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به منظور رفاه حال کارگران و شهروندان در انجام امور ایجاد میشود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد