12:08:04 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تامین نظم و امنیت پایدار در جامعه نیازمند مشارکت سمن ها
تامین نظم و امنیت پایدار در جامعه نیازمند مشارکت سمن ها
یاسوج- ایرنا- بر اساس تجارب کشورهای موفق در زمینه ایجاد نظم و امنیت در آنها، دولت ها به تنهایی قادر به حفظ سلامت اجتماعی جامعه نیستند و حضور موثر سازمان های مردم نهاد (سمن ها) و بخش خصوصی در کنار دولت می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا می کنند.

به گزارش ایرنا، سازمان های مردم نهاد به عنوان واسطه میان دولت و مردم با فعالیت های تاثیر گذار خود می توانند گام های مهمی در راستای امنیت اجتماعی بردارند.
بر اساس نظر کارشناسان دستگاه های اجرایی نمی توانند به تنهایی به بستر سلامت اجتماعی دست پیدا کنند مگر اینکه سازمان های مردم نهاد تخصصی، اثرگذار و مداخله گر در کنارشان قرار گیرد.
به طور کلی می توان سمن ها و تشکل های مردمی و بخش خصوصی را یکی از شاخص های توسعه جامعه و ابزار کمکی مهمی در کنار دولت و مردم برشمرد تا جایی که تعدد سازمان های مردم نهاد فعال، نشانه ای از حضور آزادانه مردم بدون هیچ دغدغه ای در کنار سیاست های کلان دولت آن منطقه محسوب می شود.
در این راستا نشستی به منظور تعامل و همکاری موثر مجامع و تشکل های مردم نهاد در ارتقای طرح مشارکت های مردمی با هدف توسعه نظم و امنیت عمومی و بستر سازی فرهنگی، اجتماعی و تبیین زمینه های اجرایی این مشارکت در اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این باره گفت: تشکل های مردم نهاد تقویت کننده برنامه های دولت هستند.
محمد کاظم نظری افزود: تقویت واقعی سمن ها و استفاده مطلوب از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه تشکل های مردم نهاد در دولت تدبیر و امید رقم خورد و این مهم همچنان با قوت ادامه می یابد.
وی بیان کرد: در مجموع برقراری و حفظ نظم، امنیت و آرامش پایدار در جامعه بدون عزم و مشارکت همگانی محقق نخواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز با تبیین نقش و اهمیت امنیت اجتماعی در رشد و توسعه جوامع بشری، گفت: امنیت اجتماعی ارتباط معناداری با سرمایه داری و سرمایه گذاری دارد و هر جایی که امنیت برقرار باشد بدون شک رشد و پیشرفت رقم خواهد خورد.
جبار کیانی افزود: سمن ها در تقویت پیوست های اجتماعی و بهبود شاخص های نشاط در جامعه نقش محوری دارند و مشارکت هدفمند آن ها در این زمینه باید تقویت شود.
وی بیان کرد: خدمات حوزه دولتی در تصمیم سازی و اجرای امور به تنهایی کارساز نیست و افزایش سهم مشارکت سمن ها به عنوان نمایندگان مردم در تکمیل حلقه خدمات حوزه اجتماعی ضرورت دارد.
کیانی با اشاره به نقش سازمانهای مردم نهاد در پیشبرد و تقویت طرح ها و برنامه های دولت ، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در چارچوب قانون را برای این سازمانها ضروری دانست.
وی ابراز داشت: تشکل های مردم نهاد پرچمدار حرکت های اجتماعی و فرهنگی تاثیر گذار، سازنده و تقویت کننده برنامه های دولت در بخش های مختلف هستند.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  ادارات کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه تعطیل نیست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد