11:02:31 - چهارشنبه 27 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تامین آب شرب اولویت نخست استان کهگیلویه و بویراحمد
تامین آب شرب اولویت نخست استان کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میزان سرانه مصرف آب بسیار بالا است، گفت: باید در زمینه مصرف بهینه آب فرهنگ سازی انجام شود. شعار سال: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میزان سرانه مصرف آب بسیار بالا است، گفت: باید در زمینه مصرف بهینه آب فرهنگ سازی انجام شود. علی محمد احمدی […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میزان سرانه مصرف آب بسیار بالا است، گفت: باید در زمینه مصرف بهینه آب فرهنگ سازی انجام شود.

شعار سال: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میزان سرانه مصرف آب بسیار بالا است، گفت: باید در زمینه مصرف بهینه آب فرهنگ سازی انجام شود.

علی محمد احمدی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان با اشاره به وضعیت اقلیمی کشور و به تبع آن استان، افزود: باتوجه به کاهش نزولات آسمانی و سفره‌های آب زیرزمینی می‌طلبد شهروندان در مصرف آب این مایه حیات، صرفه‌جویی کنند.

وی خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های حوزه آب شد و اظهار کرد: باید تمهیدات لازم برای مدیریت انتقال آب اندیشیده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید به نقش پررنگ رسانه ها در اصلاح شیوه مصرف آب، خاطرنشان کرد: مطبوعات و رسانه‌های جمعی بازوان توانمند دولت هستند و انتظار می‌رود با ساخت برنامه‌های فرهنگی و سمعی و بصری نحوه صحیح مصرف آب را به مخاطب و شهروندان را آموزش دهند .

احمدی تصریح کرد: مدیریت منابع آبی استان نیازمند برنامه ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است .

وی خواستار ارائه گزارش فرمانداران شهرستان‌های ۸ گانه استان در خصوص مدیریت آب در نشست بعدی این کارگروه شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی در برنامه ریزی‌های خود تمهیدات لازم برای سازگاری با خشکسالی را بیاندیشند و در این زمینه در حوزه عمومی نیز فرهنگ سازی‌های لازم انجام شود .

احمدی با تاکید بر اینکه تامین آب آشامیدنی اولویت نخست استان است، بیان کرد: قیمت تمام شده آب شرب در استان بالا است و بنابراین فرهنگ‌سازی عمومی برای اصلاح الگوی مصرف آب ضروری است .

خبر جدید  رشد ۱۹ درصدی اسکان مسافران نوروزی در مدارس + فیلم

وی خواستار شناسایی، کشف و جمع‌آوری انشعابات و چاه‌های غیرمجاز در استان شد و ادامه داد: با متخلفان برداشت آب از چاه‌های استان برخورد شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در راستای مدیریت تنش آبی همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای انتظامی و قضایی لازم و ضروری است و انتظار می‌رود همگان پای کار باشند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۴۰۶۰۳۰۵۰ ، www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات