11:27:19 - جمعه 3 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بی تفاوتی به آموزش جامعه کارگری در کهگیلویه و بویراحمد؛ چرخ «رونق تولید» لنگ می‌چرخد
بی تفاوتی به آموزش جامعه کارگری در کهگیلویه و بویراحمد؛ چرخ «رونق تولید» لنگ می‌چرخد
آموزش حلقه مفقوده شده ارتقای مهارت جامعه کارگری کهگیلویه و بویراحمد بوده و این مهم به دلیل بی تفاوتی مسئولان و متولیان امر به محاق رفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، تب مدرک گرایی در کهگیلویه و بویراحمد چنان بالا رفته که داد مسئولان استانی از جمله علی محمد احمدی را درآورده در حالی که خودشان نیز نسخهای برای این درد مزمن ندارند و در اینکه نیاز بازار ، هدایت بیکاران به سوی مهارت آموزی به جای مدرک گرایی بوده شکی نیست.

نقش کارگران دارای مهارت برای تحقق شعار رونق تولید بر هیچ کشی پوشیده نیست، موضوعی که در کهگیلویه و بویراحمد جایگاهی ندارد و کارگران بیشتر معنای کارگر ساختمانی دارند و ارادهای برای ارائه آموزش و ارتقای مهارتها وجود ندارد.

دورههای مهارت هفتگانه کامپیوتر ICDL، خیاطی، طراحی، زبان انگلیسی، چرم دوزی، بافتنی و تزریقات با استفاده از مربیان و اساتید برجسته شهرستان در خانه کارگر آموزش داده میشود و در پایان هردوره به هنرجویان مدرک معتبر اعطا میشود.

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان کهگیلویه با تبریک روز جهانی کار و کارگر و با اشاره به شأن و جایگاه کارگران اظهار داشت: کارگران از ارزشمندترین طبقه و سودمندترین گروه در جامعه هستند، حیات یک ملت مرهون کار و کارگر است کار خلاصه نمیشود به جنبش مخصوص و کارگر خلاصه نمیشود به گروهی خاص و به این انگیزه روز کارگر روز همه ملت است.

شهریار رضوی مقدس ابراز کرد: خانه کارگر در واقع یک نهاد مردمی بوده و برای حمایت از قشر زحمتکش کارگران راه اندازی شده است.

خبر جدید  توسعه زیرساختی مناطق مختلف شهرستان بویراحمد عملیاتی می شود

وی افزود: خانه کارگر کهگیلویه حدود ۴ سال بوده که در سطح شهرستان راه اندازی شده است و تعداد یکهزار عضو ثابت دارد.

دبیر اجرایی خانه کارگر کهگیلویه تصریح کرد: خانه کارگر شهرستان با تمامی توان و امکانات خود در خدمت کارگران بوده و در زمینههای آموزشی و اقامتی به آنان خدمات ارایه میکند.

وی ادامه داد: خدمات آموزشی شامل برگزاری دورههای فنی و خدمات اقامتی شامل اقامت در پانسیونها و هتلهاست و کارگران عزیز میتوانند باعضویت در خانه کارگر شهرستان از این خدمات بهره ببرند.

رضوی مقدس با اشاره به دورههای آموزشی ارایه شده در خانه کارگر عنوان کرد: دورههای مهارت هفتگانه کامپیوتر ICDL، خیاطی، طراحی، زبان انگلیسی، چرمدوزی، بافتنی و تزریقات با استفاده از مربیان و اساتید برجسته شهرستان در خانه کارگر آموزش داده میشود و در پایان هردوره به هنرجویان مدرک معتبر اعطا میشود.

وی ادامه داد: درست است که خانه کارگر درسطح کشور برای حمایت از قشر محروم کارگران راهاندازی شده است اما سایر اقشار جامعه میتوانند باعضویت در خانه کارگر از تمامی مزایا و خدمات استفاده نمایند.

دبیراجرایی خانه کارگر کهگیلویه تصریح کرد: در سالیان گذشته با مجموعه استخر شهدای کهگیلویه و تعدادی از فروشگاهای شهرستان قرارداد داشتیم و درصدد آن هستیم چنانچه شهروندان استقبال نمایند درآینده نزدیک با مراکز زیادی در سطح شهرستان قرارداد منعقد کنیم تا اعضای خانه کارگر بتوانند از آنها باتخفیف خرید کنند.

وی افزود: خانه کارگر شهرستان آمادگی دارد برای حمایت از دیگر اقشار مستضعف شهرستان ازجمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شهرستان دورههای مختلف آموزشی را به صورت رایگان برگزار میکند.

خبر جدید  اعلام برنامه‌های سیمای شبکه دنا امروز (۱۵ اسفند)

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: خانه کارگر شهرستان چندسالی بوده که فعالیت خود را در شهرستان آغاز کرده است و تاکنون دورههای آموزشی مناسب شرایط اقتصادی روز برای قشر محروم و کمدرآمد کهگیلویه برگزار کرده است.

احمدعلی خادمی ابراز کرد: در نشست هیئت تشخیص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان که نیاز بوده نماینده جامعه کارگری حضور داشته باشد با مکاتبه با خانه کارگر شهرستان میخواهیم که یک نفر را به عنوان نماینده کارگران برای حضور در جلسه معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: خانه کارگر میتواند در زمینه آموزش و ایجاد انگیزه برای اشتغال و نیز کاهش معضل بیکاری در سطح شهرستان نقش مهمی ایفا کند.

گزارش: سید مصطفی گنجی

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد