19:25:26 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بی تدبیری مسئولان باعث خشکسالی در روستای ده شیخ شد
بی تدبیری مسئولان باعث خشکسالی در روستای ده شیخ شد
صحرای گپ روستای ده شیخ بخش پاتاوه به دلیل عدم اجرای جداول بتونی باعث هدر رفت بخش زیادی از منابع آبی در بین شالیزار‌های آن می‌شود.

شعار سال: یکی از اصلی‌ترین موضوعات روز دنیا در سال‌های اخیر، بحران آب بوده است. کشور ما نیز در این سال‌ها به علت کاهش حجم بارش‌های سالانه و افت شدید ذخایر آبی با این بحران مواجه شده است، این در حالی است که بیش از ۹۲درصد آب مصرفی ایران در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.

یکی از کشاورزان روستای ده شیخ بخش پاتاوه شهرستان دنا در گفتگو با این پایگاه خبری در خصوص مشکل آب و راه مزارع کشاورزی برنج این روستا گفت:متاسفانه مزارع کشاورزی صحرای گپ روستای ده شیخ که بیش از ۱۰۰ هکتار براورد شده اند از مشکل آب و راه برخوردار هستند این در حالی است که این محدود دارای شالیزار‌های برنج فراوانی است که با مشکل انتقال اب بین مزارع رو به رو است.

وی در ادامه افزود: در سال‌های گذشته حدود ۵۰ درصد از جداول این مزارع بتونی شده است، امابقیه مسیر به صورت خاکی باقی مانده اند که این موضوع باعث می‌شود بخش زیادی از منابع آبی که به این شالیزار‌ها می‌رسد به هدر برود.

متاسفانه نبود جداول بتونی در شالیزار‌های برنج باعث می‌شود در بخش پاتاوه آب زیادی در این شالیزار‌ها از محل تامین آب تا مزارع برنج هدر رود، که نیاز است با احداث جداول بتونی از هدر رفت آب به میزان قابل توجی در این مزارع جلوگیری شود و جهاد کشاورزی استان با انجام چنین پروژ‌هایی در بهبود افزایش تولید برنج و هم کاهش هدر رفت آّب بسیار موثر و مفید خواهد بود.

شعار سال با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از صبح زاگرس،تاریخ انتشار:۲۰آبان۱۳۹۹،کدخبر:۱۶۵۸۳۹،sobhezagros.ir

خبر جدید  لزوم نظارت بر کلاس‌های مجازی دانش آموزان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:تبليغات