14:43:20 - یکشنبه 3 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بی‌توجهی به ظرفیت مدارس از راه دور در کهگیلویه و بویراحمد
بی‌توجهی به ظرفیت مدارس  از راه دور در کهگیلویه و بویراحمد
گروه اجتماعی ــ به رغم ظرفیت بالای مدارس از راه دور این ظرفیت آموزش در استان کهگیلویه و بویراحمد مورد بی‌توجهی مردم و مسئولان قرار گرفته است.

بیتوجهی به ظرفیت مدارس  از راه دور  در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، با افزایش جمعیت دانشآموزان و نیز کاهش فرصت تحصیل برای برخی از نوجوانان و جوانان بهترین روش برای ادامه تحصیل، تحصیل در مراکز و مدارس آموزشی از راه دور است.
زنان خانهدار، سربازها و افراد شاغل در کارهای آزاد که امکان تحصیل در مدارس و حضور فیزیکی در کلاس درس برای آنها مقدور نیست، نیز میتوانند از ظرفیت مراکز آموزش از راه دور بهره ببرند.
این روش تنها راه کمک به آموزش کسانی است که به هر دلیلی از تحصیل در محیطهای آموزشی جا ماندهاند و یا بهدنبال شروع و یا تکمیل روند آموزشی خویش با استفاده از این شیوههای نوین هستند.
علیرغم اینکه در شیوه آموزش حضوری بسیاری از فراگیران مبادرت به یادگیری میکنند اما همچنان هستند کسانی که بهدلیل مشغله و عدم امکان کسب دانش و تجربه نمیتوانند به مدرسه عادی یا دانشگاه و یا مؤسسات آموزشی به شکل حضوری جهت ادامه تحصیل بروند.
در واقع آموزش از راه دور با اولویت پذیرش بازماندگان از تحصیل راهاندازی شده است. اهداف این مؤسسات آموزشی ارتقای سطح علمی، فراهم کردن امکان آموزش از راه دور و آموزش بخشی از نیروهای متخصص جامعه است.
در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ۳۸ مدرسه آموزشی از راه دور راهاندازی شده است که از این تعداد ۲ مرکز الکترونیکی هستند و از اول مهرماه سال آینده تمامی این مدارس باید الکترونیکی شوند.
این در حالیاست که به رغم مزایای بیشمار مدارس از راه دور، مردم و دانشآموزان کهگیلویه و بویراحمدی چندان از این موضوع استقبال نکردهاند.
آمار حاکی از این است که دانشآموزان این مدارس رتبههای ممتازی در کنکور سراسری کسب کردهاند که این موضوع خود نقطه عطف و قابل اتکایی برای دانشآموزان و اولیای آنهاست.
انتهای پیام


منبع :: http://yasouj.iqna.ir

خبر جدید  دعوت ۶ هندبالیست گچسارانی به اردوی تیم ملی
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد