13:02:17 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۳۱ هزار متر مربع از اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شد
بیش از ۳۱ هزار متر مربع از اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شد
یاسوج- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای حکم قضایی ۳۱ هزار و ۸۳۶ متر مربع از اراضی ملی در این استان در هشت فقره پرونده رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

محسن جعفری نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هشت فقره پرونده تخریب اراضی ملی در منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنا تعین تکلیف و با اجرای حکم قضایی به حقوق بیت المال اعاده گردید.
وی افزود: در راستای فرمایش های مقام معظم رهبری و حساسیت ایشان در برخورد جدی با زمین خواران کمیته مبارزه با زمین خواری در این اداره کل تشکیل شده است.
جعفری نژاد تصریح کرد: این کمیته در راستای سیاست های ذاتی خود تخریب های اراضی را در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت را به شدت و جدیت پایش و پیگیری می کنند.
وی ابراز داشت: این متراژ از اراضی منابع ملی پیش از این به صورت غیر قانونی توسط افراد حقیقی تصرف شده بود که با پیگیری اداره حقوقی سرانجام متصرفین به موجب حکم قطعی محکوم شدند و با اجرای حکم اراضی متصرف شده از دست سودجویان خارج شد.
جعفری نژاد با اشاره به اینکه این میزان تصرف مربوط به هشت فقره پرونده بوده، افزود: برخی از تصرفات در نتیجه وسعت مناطق حفاظت شده در کنار تعداد کم محیط بانان در سالیان گذشته رخ داده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بسیاری از تصرفات غیرقانونی در مناطق حفاظت شده توسط افراد حقیقی صورت می گیرد.
وی همچنین به نقش تاثیر گذار مردم در مقابله با زمین خواری اشاره کرد و گفت: اهالی حاشیه مناطق حفاظت شده در برخورد با متخلفان دستگاه های نظارتی را یاری خواهند کرد.
سال ۱۳۹۴ تاکنون افزون بر پنج هزار هکتار از زمین ‌های منابع ملی در کهگیلویه و بویراحمد با رفع تصرف از دست سودجویان و زمین خواران خارج شده است.
کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده و موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه‌ای که افزون بر ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه‌های دارویی کشور را در خود جای داده است.
هم اینک هفت منطقه حفاظت شده با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵ هکتار، خامی با وسعت ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با ۲ هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد.
کهگیلویه و بویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش است.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  پروژه های آبرسانی کهگیلویه به زودی به بهره برداری می رسد


منبع :: بیش از ۳۱ هزار متر مربع از اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات