۲:۱۲:۳۷ - سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیشترین خسارت سیل در کهگیلویه و بویراحمد به بخش کشاورزی وارد شد
بیشترین خسارت سیل در کهگیلویه و بویراحمد به بخش کشاورزی وارد شد
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بخش کشاورزی استان در سیل‌های اخیر بیشترین خسارت را متحمل شد، گفت: در این حوادث ۱۳۵۰ رأس دام سبک و سنگین روستایی و عشایری تلف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، الیاس تاجالدینی عصر امروز در نشست شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در سیلهای اخیر بیش از ۲۰ هزار و ۲۸۳ هکتار از اراضی زراعی استان دچار آبگرفتگی شد و به ۸۱۰ هکتار از باغات مرکبات و میوههای هستهدار استان خسارت وارد شد.

وی به خسارات وارد شده در حوزه دام استان اشاره کرد و افزود: در این حوادث، ۵۰۰ رأس دام سبک روستایی و عشایری، ۶۰۰ رأس دام سنگین عشایری و ۲۵۰ رأس دام سنگین روستایی تلف شد.

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از نابودی ۱۵۰۰ کلنی زنبوز عسل در سیلهای اخیر خبر داد و گفت: در این حوادث بیشترین خسارت را در حوزه آبزیپروری داشتیم که ۱۲۶ واحد آبزیپروری ما با تناژ ۵ هزار و ۳۴۲ تن دچار خسارت شد.

تاجالدینی عنوان کرد: در این حوادث همچین ۲۲ واحد طیور ما خسارت دید و در بخش زیربنایی نیز حدود ۳۰ حلقه چاه و ۳۵ رشته قنات دچار خسارت شد.

وی از خسارت به حدود ۲۵۰ کیلومتر از جادههای بین مزارع استان در سیلهای اخیر خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۸۵ کیلومتر از شبکههای فرعی انتقال آب یا آبیاری تحت فشار استان نیز در این حوادث دچار آسیب شد.

شهردار یاسوج هم در این نشست گفت: در سیلهای اخیر، مبلمان شهری و فضای سبز شهر یاسوج در خطر طغیان رودخانه بشار بود که سیل بخشی از پارکها را برد و خساراتی را نیز به زیرساختها وارد کرد.

نستهن مقدم از خسارت ۳۰ میلیارد تومانی به زیرساختهای شهر یاسوج خبر داد و افزود: انتظار داریم برای جبران خسارتها به شهرهای استان توجه ویژه شود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com
تبليغات
بانک پاسارگاد