«غلامرضا تاجگردون»، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در پاسخ به این سوال که «با توجه به حجم گسترده اتفاقات اخیر آیا رقم بودجه در بحران کشور کفاف خسارات اخیر را خواهد داد؟» گفت: مجلس طبق قانون تنظیم، اختیار حدود سه درصد از بودجه عمومی کشور را به دولت داده است که در بحران ها به صورت تنخواه عمل کند. حدود ۱۳، ۱۴ هزار میلیارد تومان را اگر دولت بخواهد یا نیاز داشته باشد، می تواند به صورت تنخواه از بودجه استفاده و در آخر هم آن را تصحیح کند.

او ادامه داد: فکر می کنیم این رقم جوابگوی اتفاقات اخیر باشد اما اگر کفاف ندهد قطعا مجلس آمادگی دارد برای رفع مشکلات مردم به دولت کمک کند تا این مشکل حل شود. رقم بودجه ۹۸ که چیزی حدود ۱۴هزار میلیارد بوده، جوابگوی حوادث اخیر در کشور است و کمک های مردمی هم به این موضوع کمک می کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه مجلس به دولت کمک می کند، گفت: البته دولت در نقدینگی این امر به مشکل خواهد خورد و باید کمک کرد.

تاجگردون در پاسخ به این سوال که آیا امکان تغییر و افزایش در درصد تعیین شده برای بودجه وجود دارد یا خیر؟ گفت: دولت هیچگاه از این سه درصد استفاده نکرده است یعنی نیاز به آن نداشته و در گذشته شاید نهایت چیزی حدود یک درصد از آن را عمل کرده است. امیدواریم بیش از این مشکلی پیش نیاید ولی باید به دولت کمک کرد.

خبر جدید  سلام دنیا!

او افزود: دولت اگر نیازی به بیش از ۳ درصد داشته باشد، می تواند لایحه ای را به مجلس دهد و ما در این خصوص اقدام کنیم.