2:04:46 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری از یادمان‌های لنده و دهدشت تا پایان امسال
بهره برداری از یادمان‌های لنده و دهدشت تا پایان امسال
یادمان‌های شهدای لنده و دهدشت تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان در جلسه کمیته فرهنگی و یادمان دفاع مقدس استان گفت:در ۲۱ نقطه استان یادمان شهدای گمنام وجود دارد که ۱۳یادمان در فضاهای عمومی، بوستانها و پارکها هستند و ۸ یادمان در فضای اداری آموزشی، حوزه علمیه و دانشگاهها است.
آسمند با بیان اینکه تاکنون ۵ تا از این یادمانها به بهره برداری رسیده است افزود:یادمان شهرهای چرام، سوق و دیشموک هنوز هیچ اقدامی برای ساخت و توسعه آنها انجام نشده است.
وی اضافه کرد:برای ساخت و تکمیل یادمانهای استان به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با توجه به ضرورت ساخت وتکمیل تعدادی از یادمان شهدای گمنام در بعضی از شهرها گفت:باید دستگاههای اجرایی و شهرداریهای استان بنیاد حفظ آثار را برای ساخت و تکمیل این یادمانها کمک و همراهی کنند.
فیلی به مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس شهر یاسوج اشاره کرد و افزود: کلنگ این موزه یک ماه پیش در کنار پارک ساحلی یاسوج به زمین زده شد و اقدامات اولیه آن در حال انجام شدن است .
وی با اشاره به اینکه این طرح به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت:قرار شد شهرداری در بودجه سال آینده بخشی از اعتبار این موزه را تامین کند و ما هم ما برای بخشی از اعتبار آن از منابع اعتبار ملی پیگیری کنیم.
فیلی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد از معدود استانهایی که موزه دفاع مقدس ندارد ابراز امیداواری کرد در یک دوره سه ساله این طرح را تامین اعتبار و مرحله اول آن در سالهای آینده به بهرهبرداری برسد.
منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  عشایر کهگیلویه و بویراحمد پنجم اردیبهشت‌ کوچ می کنند
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات