19:33:32 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بنیاد برکت سالن ورزشی شهید اورنگ را افتتاح کرد
بنیاد برکت سالن ورزشی شهید اورنگ را افتتاح کرد
ایلنا: سالن ورزشی چندمنظوره‌ سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به‌…

سالن ورزشی چندمنظوره‌ سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به‌ بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، اولویت اصلی فعالیتهای این بنیاد، حوزه اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم است، اما در کنار آن برخی از پروژههای عمرانی را نیز در دست اقدام دارد. در همین زمینه، سالن ورزشی چندمنظوره سردار ستار اورنگ، نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد در روستای نقارهخانه، زادگاه این شهید بزرگوار به بهرهداری رسید.

این سالن چندمنظوره با حضور علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مهندس سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت، جمعی از مقامات استانی و محلی و مردم منطقه توسط دختر شهید اورنگ افتتاح شد.

سالن ورزشی چندمنظوره سردار ستار اورنگ از جمله تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جریان سفر دکتر محمد مخبر رئیس این ستاد به استان کهگیلویه و بویراحمد و انعقاد تفاهمنامه با استانداری این استان است. در این تفاهمنامه که در حوزههای توانمندسازی اقتصادی و اشتغالزایی، مشارکت با کارآفرینان و زیربنایی و عمرانی در مناطق محروم استان میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری کهگیلویه و بویراحمد به امضا رسید، ۱۰۶ پروژه زیربنایی تعریف شده است که تا به امروز ۹۸ پروژه آغاز و در دست اقدام است و مابقی نیز به زودی اجرایی خواهد شد.

سهم بنیاد برکت برای اجرا و بهرهبرداری از این تعداد پروژههای عمرانی مشارکتی با سایر دستگاههای اجرایی استان ، بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال است.

با توجه به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر ساخت یک سالن ورزشی چندمنظوره در نقارهخانه، روستای محل تولد سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد، بنیاد برکت ساخت این سالن ورزشی را از اردیبهشت امسال با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال آغاز و در اوایل اسفندماه به بهرهداری رساند.

خبر جدید  آئین « حماسه حضور» در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

با افتتاح این سالن ورزشی چندمنظوره، علاوه بر استفاده دانشآموزان روستای نقارهخانه و روستاهای اطراف از امکانات آن، سرانه فضای ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز افزایش یافته است.

eb977410-ca2b-4968-91b9-45412bbf78ac

سالن ورزشی چندمنظوره شهید اورنگ روستای نقارهخانه در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۲ متر مربع و با زیربنای ۸۳۰ مترمربع از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) احداث و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری به مردم شهیدپرور این منطقه تقدیم شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره شهید اورنگ، در جلسهای با استاندار به بررسی و پیگیری تعهدات ستاد اجرایی فرمانحضرت امام(ره) بهخصوص در حوزه اشتغالزایی پرداخت. همچنین از روند ساخت و پیشرفت تعدادی از پروژههای اشتغالآفرینی، عمرانی و زیربنایی بازدید بهعمل آمد.

گفتنی است، سردار شهید مدافع حرم ستار اورنگ در ۱۶ بهمن سال ۱۳۹۴ به فیض شهادت نائل آمد و با حضور خیل مشتاقان و مردم مؤمن کهگیلویه و بویراحمد در زادگاهش روستای نقارهخانه به خاک سپرده شد.

شهید اورنگ از جانبازان و رزمندگان شجاع در ۸ سال دفاع مقدس بود و در عملیاتهای مختلف بهویژه والفجر هشت و بیتالمقدس نیز کارنامهی درخشانی در عرصهی رزم و مجاهدت و ایثار از خود به نمایش گذاشته بود. این شهید مدافع حرم در آخرین مسئولیتش فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) را برعهده داشت و به عنوان فرمانده نمونه از دست مقام عظمای ولایت نشان دریافت کرده بود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد