20:17:51 - پنج‌شنبه 7 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری یادمان پژوهشگر فولكلور كهگیلویه و بویراحمد
برگزاری یادمان پژوهشگر فولكلور كهگیلویه و بویراحمد
گروه فرهنگی ـ یادمان کی عطا طاهری بویراحمدی، نویسنده و پژوهشگر فولکلور استان کهگیلویه و بویراحمد به همت مؤسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

برگزاری یادمان پژوهشگر فولكلور كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه كتاب، در نخستین سال خموشی زنده یاد كی عطا طاهری بویراحمدی یكی از چهرههای ممتاز و ماندگار فرهنگی كهگیلویه و بویراحمد، آموزگار نیك گفتار و راست كردار ایل و ایران زمین، یادمانی با حضور اندیشه وران و اصحاب قلم و فرهنگ یك شنبه ۱۹ اسفندماه در خانه كتاب برگزار میشود.
در این آئین، اردشیر صالحپور؛ نویسنده و پژوهشگر، جواد صفینژاد؛ پژوهشگر جغرافیا و علوم اجتماعی، عزت الله سام آرام؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و استاد مددكاری اجتماعی، علی مندنیپور؛ حقوقدان و جامعه شناس و نیكنام حسینی پور؛ مدیرعامل مؤسسه خانه كتاب درباره خدمات علمی و فرهنگی زنده یاد كی عطا طاهری بویراحمدی سخنرانی میكنند.
همچنین در این آئین از كتاب «یاد نامه عطا طاهری بویراحمدی» به كوشش امراله نصرالهی و مهدی فاموری رونمایی میشود.
كی عطا طاهری در سال ۱۳۰۷ در بویراحمد سفلی به دنیا آمد. وی تاثیر به سزایی در روشنگری مردمان روزگار خود داشت به گونه ای که از او به عنوان مؤسس اولین كتابخانه در كهگیلویه و بویراحمد نام میبرند.
كتاب «كوچ كوچ» او در سال ۱۳۹۳به عنوان بهترین كتاب دهه هشتاد كهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد و از نویسنده اش تجلیل به عمل آمد.
این كتاب را انتشارات سخن منتشر كرده و بخشهایی از آن به زبانهای دیگر نیز ترجمه شده است. از دیگر آثار او میتوان به «ممیرو» اشاره كرد.
یادمان كی عطا طاهری بویراحمدی یك شنبه ۱۹ اسفندماه ساعت ۱۶ در سرای كتاب به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفرجنوبی، پلاك۱۰۸۰، طبقه منهای ۲ برگزار میشود.
انتهای پیام


منبع :: http://yasouj.iqna.ir

خبر جدید  برگزاری جشنواره «جوانان و فضای مجازی» در کهگیلویه و بویراحمد
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد