9:11:04 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری اولین همایش محققان معین منطقه ۲ در پایتخت طبیعت ایران
برگزاری اولین همایش محققان معین منطقه ۲ در پایتخت طبیعت ایران
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری همایش محققین معین منطقه ۲ کشوربا حضور ۲۵۰ محقق معین، برای اولین بار در یاسوج خبر داد. عباس صلاحی اردکانی در نشست با اصحاب رسانه استان از برگزاری این همایش در ۲۵ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه یاسوج خبر داد و گفت :بیش […]

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری همایش محققین معین منطقه ۲ کشوربا حضور ۲۵۰ محقق معین، برای اولین بار در یاسوج خبر داد.

عباس صلاحی اردکانی در نشست با اصحاب رسانه استان از برگزاری این همایش در ۲۵ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه یاسوج خبر داد و گفت :بیش از ۴۰۰ نفر در این همایش شرکت خواهند کرد که از این تعداد ۲۵۰ نفر محقق معین و ۵ نفر محقق مروج ارشد هستند.

صلاحی اردکانی افتتاح هنرستان کار و دانش آیت الله ملک حسینی و افتتاح مأمور سرای مرکز را از جمله برنامه‌های جنبی این همایش عنوان کرد و ابراز داشت:همزمان با برگزاری این گردهمایی، چهار پنل اختصاصی در زمینه زراعت، دام و طیور و آب و خاک برگزارمی‌شود.

وی در ادامه گفت: با منطقه بندی‌های انجام شده استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، اصفهان، فارس، چهارمحال بختیاری، هرمزگان وبوشهر اعضای منطقه ۲ کشورمی باشند و ریاست این منطقه بر عهده استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی از ورود مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان به بحث سلامت و امنیت مواد غذایی به‌ویژه باقمیانده سموم و پایش کود‌ها خبر داد و گفت: به‌زودی نهضتی در راستای اطلاع‌رسانی و سلامت غذا در استان صورت می‌گیرد.

صلاحی اردکانی در ادامه اظهار داشت: مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی در استان فعالیت‌های تحقیقات در این زمینه‌ها را به صورت علمی بر عهده دارد.

صلاحی اردکانی با بیان این مرکز چندین نهضت را شروع و هدفگذاری‌هایی در این حوزه انجام داده است، گفت: نهضت آموزش در سال ۹۳- ۹۴ معادل ۱۰ سال قبل وکمی بیشتر آموزش بهره برداران را انجام داده است.

خبر جدید  خدمات مطلوب هلال احمر در حوادث اخیرِ استان

وی افزود: در حوزه آموزش کارکنان، کار و دانش، استحصال، تجاری سازی، ترویج و انتقال یافته‌های تحقیقاتی، افزایش ضریب نفوذ بذور اصلاح شده گام‌های بلندی برداشته شد و در نوع خود نهضتی عظیم در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان است.

این محقق برجسته کشوری از ارسال بیش از ۳۰ مورد یافته تحقیقاتی قابل ترویج به سازمان تحقیقات کشور خبر داد و بیان کرد: در سال ۹۵- ۹۶ پنج دست آورد تجاری سازی شده استان در کتاب دستاورد‌های تجاری سازی شده کشور قرار گرفته است.

وی افزود: ساماندهی، توسعه و اقدامات زیربنایی نیز عملیاتی شده است ونهضت برون دادی نمودن فعالیت‌های تحقیقاتی نیز مطرح شده و به دنبال خروجی سازی از این ظرفیت‌ها هستیم.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات