2:14:43 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برچیده شدن بساط فقر با فکر و طرح نو
برچیده شدن بساط فقر با فکر و طرح نو
با فکر بکر و کار نو بساط فقر برچیده شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،نماینده ولیفقیه در استان در نشستبرچیده شدن بساط فقر با فکر و طرح نو بامدیرکل و کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره)استان گفت:باید تلاش شود به دور از روزمرگی و متفاوت تر از قبل با فکر بکر و کار نو و جدید بساط فقر در جامعه برچیده شود.

آیتالله سید شرف الدین ملکحسینی با اشاره به اینکه هر کس در مسیر خدمت به برادر خویش باشد و نیازهای او را برطرف کند مورد حمایت خداوند است گفت:هرچه را که به دیگران بدهید خداوند در مسیر زندگی به شما عطا میکند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود:باید شرایط کار توسط مسئولان فراهم شود تا مردم با تلاش و کوشش خود بینیاز شوند و به خودکفایی برسند.

نماینده ولیفقیه در استان بابیان اینکه سیاستها و فعالیتها هر چقدر غنی و به روز باشند در مقابل نیازمندیها کم است ادامه داد:کمیته امداد باید با مشارکت بیشتر افراد خیر و موسسات خیریه بتواند نیازمندیها را برطرف کند تا این مهم محقق شود.

آیتالله سید شرف الدین ملک حسینی به خدمات اشتغال کمیته امداد اشاره کرد و گفت:زمانی که دولت اعلام کرد برای یک شغل پایدار ۱۵۰ میلیون تومان نیاز است اما کمیته امداد با ۱۵ میلیون تومان این کار را انجام داد و موفقیتهای زیادی در این زمینه به دست آورد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید به سمت تعاونیها رفت تا با ایجاد کارگاه، سوله و صنایع تبدیلی کاری انجام داد افزود:امدادگران باید ضمن تقویت عزت نفس خود با آموزشهای فرهنگی عزتنفس را در خانوادهها بالا ببرند و برای بیرون رفتن از این وضعیت تلاش کنند.

نماینده، ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه انفاق و صدقه باید با مهر و محبت باشد، کارکنان را به تکریم بیشتر مراجعین توصیه کرد و گفت: وقتی کسی به حرف نیازمند گوش میدهد دلش گرم و حس امید در او زنده میشود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این نهاد در حال حاضر به ۴۰ هزار خانوار خدمترسانی میکند گفت: به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه در آبان ماه سال جاری ۱۳ هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی این نهاد وارد شدند.

قباد مبشری افزود: از ابتدای تأسیس این نهاد تاکنون ۷ هزار و ۷۶۰مسکن برای مددجویان ساخته و خریداریشده و ۴۰ هزار مورد خدمات عمرانی در زمینه تعمیرات به نیازمندان ارائهشده است.

وی با اشاره به اینکه در ۳۹ ساله انقلاب ۳۱۵ میلیارد تومان مستمری به مددجویان پرداختشده است، اضافه کرد: تاکنون ۳۰ هزار و ۷۵۸ طرح اشتغال با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان برای مددجویان و اقشار نیازمند اجراشده و از محل اجرای این طرحها ۱۰ هزار خانوار به خودکفایی رسیده و از چرخه حمایت این نهاد خارجشدهاند.

مبشری پرداخت تسهیلات قرضالحسنه کارگشایی از محل اعتبارات کمیته امداد را از دیگر برنامههای این نهاد عنوان و اضافه کرد: در ۳۹ سال گذشته به مددجویان و افراد نیازمند ۸۴ هزار و ۱۸۸ مورد تسهیلات قرضالحسنه کارگشایی با اعتبار ۶۳ میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان پرداختشده است.

وی پرداخت ۴۶ هزار و ۷۴۶ مورد جهیزیه و کمکهزینه ازدواج، بیمه اجتماعی ۱۱ هزار و ۲۰۷ نفر، بیمه درمانی ۱۰ هزار و ۸۰۸ نفر، پرداخت هزینه به ۱۲ هزار دانشآموز و دانشجو و پرداخت خدمات موردی به ۷۲ هزار و ۴۱۸ نفر را از دیگر اقدامات ۳۹ ساله این نهاد برشمرد.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  تساوی خانگی تیم فوتسال ماهان در لیگ دسته دو
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات