12:22:15 - دوشنبه 4 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود
برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود
روانشناس و کارشناس ارشد مشاوره خانواده گفت: باید برای هر دانشجو از بدو ورود به محیط دانشگاه و خوابگاه دانشجویی پرونده سلامت تشکیل شود.

سارا گلستانی در گفتگو با خبرنگارگروه استانهای خبرگزاری آنادرباره دایرشدن مشاوره روانشناسی در خوابگاههای دانشجوییاظهار کرد: هر جاکه انسانها در تعامل با یکدیگر هستندو با هم زندگی میکنند به وجود مشاور و مشاوره نیاز است.

وی اضافه کرد: کارکرد خدمات روانشناختی و مشاوره این است که وقتی فرددر روابط خود با دیگران دچار تعارض یا مشکلات هیجانی میشودبا دشواری تصمیم میگیرد. بنابراینباید به ویبرای رویارویی با این چالشها کمک کردیا اینکه مهارتهای زندگی را آموخت.

همه مشاغل و اصناف به مشاوره نیاز دارند

مدرس جهاد دانشگاهی عنوان کرد: نه تنها در خوابگاه دانشجویی؛ بلکه در مشاغل، هرجاییکه انسانهادر کنار هم هستند به مشاوره و خدمات روانشناسی نیاز است.

گلستانی بیان کرد: پیشنهاد میکنم برای هر دانشجو از بدو ورود به محیط دانشگاه و خوابگاه، پرونده سلامت دانشجویی تشکیل ووضعیت سلامت روانی دانشجویان ثبت شود و اگر در این روند، دانشجویی دچار مشکل بود، اعطای تسهیلات لازم برای وی در اولویت باشد.

وی یادآور شد: به نظرم استادان و کارمندان مراکز آموزش عالی نیز باید پرونده سلامت روحی و روانی داشته باشند؛ چراکهآنها نیز به مراقبتهای بهداشت روان احتیاج دارند.اگر قرار است واحد مشاوره در دانشگاهها و خوابگاههای دانشجویی راهاندازی شود، نباید یکجانبه و فقط مخصوص دانشجوها باشد، بلکه باید کارکنان و استادان نیز زیرپوشش قرار گیرند.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۱۷/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  هزینه بیش از 12 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختهای شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد
تبليغات
بانک پاسارگاد