19:39:51 - دوشنبه 11 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد وام ۱۸ درصد را هم از فعالان اقتصادی دریغ می‌کنند
بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد وام ۱۸ درصد را هم از فعالان اقتصادی دریغ می‌کنند
خودداری بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت تسهیلات بانکی با سود ۱۸ درصد به فعالان اقتصادی استان موضوعی بود که در نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد صدای رئیس اتاق بازرگانی یاسوج را درآورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، نشستشورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز با حضور دستگاههای اجرایی عضووبهریاست استاندار برگزار شد.

سختگیری بانکها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان کهگیلویه، عملکرد ضعیف ادارهکل بهزیستی در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عدم همکاری بانکهای کهگیلویه و بویراحمد با فعالان اقتصادی از مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: از ۱۹۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی که به بانکهای استان ابلاغ شده تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان معادل ۷۲ درصد پرداخت شده است.

پروانه نیکمرام افزود: در مجموع سهم تسهیلات اشتغال روستایی استان ۴۴۳ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۱۶ میلیارد تومان سهم دستگاههای حمایتی و ۳۲۶ میلیارد تومان مربوط به سایر طرحها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سهم استان در فاز نخست ۱۰۷ میلیارد تومان بود که ۱۰۰ درصد جذب شد و به همین علت در فاز دوم یک میلیارد تومان به سهم ما اضافه شد.

نیکمرام گفت: علی رغم ابلاغ فاز دوم تسهیلات اشتغال روستایی، سامانه کارا بسته است و وزارتخانه میگوید که باز کردن سامانه کارا منوط به تعیین تکلیف ۵۶۵ میلیارد تومان طرحهای معرفی شده به بانکهای عامل استان است.

وی ابراز کرد: از ۴۷۹۵ طرح معرفی شده به بانک، ۷۸۷ طرح مربوط به میراث فرهنگی، ۲۹ طرح مربوط به فناوری اطلاعات، ۳۱۱۵ طرح مربوط به جهاد کشاورزی، ۵۷۷ طرح مربوط به صنعت و معدن، ۲۲۳ طرح مربوط به امور عشایر و ۶۴ طرح مربوط به صندوق کارآفرینی امید است که از این تعداد تاکنون به ۱۶۷۴ طرح تسهیلات پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه هم در این نشست در رابطه با عملکرد ضعیف این شهرستان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی گفت: سختگیری بانک ها در ارتباط با ضمانتهای بانکی، نداشتن آورده شخصی، بدهی بانکی و چکهای برگشتی بیشترین مشکلات متقاضیان طرحهای اشتغال روستایی در شهرستان کهگیلویه است.

خبر جدید  برگزاری مطلوب جشن های عید غدیر در استان

جعفر نیکبخت با بیان اینکه مدیران بانکها همکاری لازم را با متقاضیان طرحهای تولیدی ندارند، افزود: طرح نیترات از طرحهای مهم شهرستان کهگیلویه است که بانک هنوز تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این طرح را پرداخت نکرده و انتظار داریم بانک همکاری کرده و تا پایان سال این تسهیلات را پرداخت کند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج هم در این نشست با بیان اینکه هیچ مکانیزمی برای نظارت بر بانکها و دستگاههای اجرایی در این استان وجود ندارد، گفت: بانکهای این استان از پرداخت تسهیلات ۱۸ درصد به فعالان اقتصادی خودداری میکنند و ما مجبور میشویم برای حل مشکلات خود به دنبال دریافت تسهیلات ۲۶ درصد باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه اشتغال از مهمترین اولویتهای دولت و نظام است، گفت: باید از طریق کارگروه رفع موانع تولید برای حفظ اشتغال موجود تلاش کرده و از سوی دیگر پیگیر خلق فرصتهای جدید اشتغال هم باشیم.

علیمحمد احمدی کهگیلویه و بویراحمد را یک استان فقیر دانست و افزود: در استانهایی مانند اصفهان و فارس تجمیع ثروت صورت گرفته اما استان ما استان فقیری است و باید به روشهای مختلف از جمله تهاترهای بانکی و مالیاتی برای انباشت ثروت در استان تلاش کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بانکهای استان خواست شرایط مردم و جوانان را درک کرده و برای کمک به رونق تولید و اشتغال در استان پای کار بیایند و تاکید کرد: نه دولت دنبال پولپاشی است و نه ما با پولپاشی دنبال بالا رفتن آمار عملکرد استان هستیم و سامانه کارا به صورت مستمر رصد میشود تا خدایی ناکرده انحرافی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی ایجاد نشود.

خبر جدید  نمایش اقتدار نیروهای مسلح یاسوج در سالروز دفاع مقدس

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد