18:51:19 - شنبه 6 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازدید بیش از یک میلیون و ۳۹۵ هزار گردشگر
بازدید بیش از یک میلیون و ۳۹۵ هزار گردشگر
آبشار یاسوج که در سال‌های اخیر به علت خشکسالی بسیار کم آب شده بود، پس از بارش‌های اخیر جانی دوباره گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگریبازدید بیش از یک میلیون و 395 هزار گردشگر استان گفت: از اول تعطیلات نوروزی تا شانزدهم فروردین ۹۸ یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۷۸۳ نفر از جاذبهها و مناطق گردشگری استان دیدن کردند.
محمود باقری افزود: در روز شانزدهم فروردین ماه یک هزار و ۳۸۶ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد اقامت و اسکان داشتهاند.
وی ادامه داد: همچنین تعداد بازدید کننده از آثار و جاذبههای کهگیلویه و بویراحمد ۴۲ هزار و ۲۰۵ نفر بوده است.
باقری گزارشی از اسکان گردشگران از استان از روز نخست تعطیلات تا پایان شانزدهم فروردین ارائه داده که بر اساس آن تعداد اسکان یافتگان در استان ۶۹۲ هزار و ۳۲۱ نفر بوده است.
به گفته باقری از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین سال ۹۷ یک میلیون و ۸۰ هزار و ۵۵۳ نفر اقامت کننده، یک میلیون و ۸۴۳ هزار و ۱۳۴ نفر بازدید کننده در استان ثبت شد.
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بارشهای سامانه اخیر بر کاهش تعداد گردشگران از این استان تاثیر زیادی داشت که هم اینک با پایدار شدن شرایط آب و هوایی شمار گردشگران رشد قابل توجهی یافته است.
استان کهگیلویه وبویراحمد با داشتن چشمهها و تفرجگاههای بکر، آبشارهای زیبا، رودخانههای خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری پذیرای خیل مسافران نوروزی بود.
دریاچههای طبیعی، پوشش جنگلی درختان سرسبز بلوط و رایحه خوش بوتههای کوهساران، جلوهای دیگر از طبیعت سحرانگیز و رویایی را در خود به نمایش گذاشته است.
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی، ۷۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران نوروزی خواهد بود.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  متهم اصلی مرگ جنگل‌ها درگچساران/برزخ کم آبی و مراتعی که تبدیل به بیابان می شوند +تصاویر
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد