۲۰:۴۴:۱۲ - سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد ۲۵ فرصت شغلی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد
ایجاد ۲۵ فرصت شغلی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد
سرپرست معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۵ طرح اشتغال در زمینه صنایع‌دستی از سال گذشته تاکنون برای مددجویان این نهاد اجرا شده است.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد، علیاصغر قلیپوربا اشاره به نقش کلیدی صنایعدستی در تحقق شعار سال به نام رونق تولیدگفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۲۵ طرح اشتغال با اعتبار ۲۲۹ میلیون تومان برای مددجویان این نهاد در زمینه صنایع دستی اجرا شده است.

وی با اشاره به تنوع صنایعدستی در این استانافزود: جاجیمبافی، گلیمبافی، قالیبافی، سیاهچادر بافی، چرمدوزی، سنگهای تزئینی، مهلو و میخک(زنان روستایی از دیرباز با استفاده از دانه درختی زینتی وحشی آلبالوی تلخ و دانههای میخک،گردن بند، دستبند برای بانوان درست میکردند) و سفالگری از مهمترین صنایعدستیکهگیلویه و بویراحمد هستند.

سرپرست معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این استان صنایعدستی بهعنوان فرصت و ظرفیتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و رونق کسبوکار است، تصریح کرد: فعالیت در زمینه صنایعدستی از سالهای دور تاکنون بین مردمبهویژه زنان روستایی و عشایری برای تأمین بخشی از نیازهای زندگی خانواده، کسب درآمد و امرارمعاش مرسوم بوده و اکنون بهعنوان بستری برای اشتغالزایی، درآمدزایی و ماندگاری هنرهای اصیل ایرانی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

قلیپوربه ارائه آموزشهای فنی و حرفهای در زمینه صنایعدستی اشاره و بیان کرد: در این خصوص از ابتدای سال گذشته تاکنون ۳۶۲ نفر از زنان زیرپوششکمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در دورههای آموزشی صنایعدستی شرکت کردهاند.

وی تأکید کرد: ارائه مشاوره در زمینه کسب موقعیتهای شغلی مناسب به مددجویان، نظارت مستمر بر حسن اجرای طرحها، ارائه آموزشهای تکمیلی، بازاریابی و فروش تولیدات صنایعدستی به قیمت مناسب و معرفی مددجویان به نمایشگاههای صنایعدستی از خدمات دیگر این نهاد است.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: ایجاد ۲۵ فرصت شغلی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد
تبليغات
بانک پاسارگاد