12:42:49 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امید آفرینی در سایه جشن های گلریزان
امید آفرینی در سایه جشن های گلریزان
گچساران – ایرنا – این روزها در سایه جشن های گلریزان امید به بسیاری از خانواده های زندانیان غیر عمد برمی گردد.

به گزارش ایرنا، جشن های گلریزان پیام آور آزادی برای محبوسان و شادی برای خانواده های آنان است که شاید به دلیل اشتباهی کوچک تاوانی بزرگ پس داده اند.
بدون شک تبدیل تلخ ترین لحظات زندگی انسانی آبرومند به آزادی یعنی شیرین رویای حیات او برای این افراد و خانواده هایشان توصیف ناشدنی است.
خانواده هایی که گاهی در نبود سرپرستان خود افزون بر مشکلات معیشتی، دوری از پدر و نگاه های سنگین جامعه را تجربه کرده اند.
ستاد دیه در راستای کاهش این آسیب ها برای زندانیان جرائم غیر عمد اهتمام داشته تا از طرق مختلف ازجمله راضی کردن شاکیان،استفاده از مشارکت خیران و کمک های دولتی و بخشی نیز آورده خانواده ها ،بدهی های فرد را پرداخت و آنان را از قفس آزاد کند؛ و اینک در نزدیکی های شب های قدر جشن گلریزان در گچساران لبخندها و شادی هایی آفرید.
یک خیر گچسارانی که در این آئین حضور داشت می گوید: کمک برای آزادی انسان های دربند وظیفه انسان های آزاده است که در آموزه های دینی به آن توصیه شده است.
امیر هوشنگ رویین تن معتقد است که هیچ سعادتی بالاتر از این نیست که برای دور هم جمع شدن خانواده از هم پاشیده ای مشارکت کنی.
یک خیر نوع دوست دیگر گفت: شاید در نگاه نخست به نظر برسد که آزادی زندانیان تنها از دست انسان های با توان مالی بیشتر برمی آید اما برای انجام کارهای بزرگ و نوع دوستانه هرکس باید به اندازه توانش کمک کند.
علی شاکری افزود: آسیب هایی معیشتی و به ویژه روحی زیادی خانواده زندانیان را تهدید می کند که نیاز است همت بیشتری برای آزادی آنان صورت گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب گچساران از افزایش کمک های خیران شهرستان در جشن گلریزان به زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد.
امیرحمزه بازیار اظهار داشت: در این جشن هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال با همت خیران گچساران و سازمان زندان ها جمع آوری شد.
دادستان عمومی و انقلاب گچساران بیان کرد: ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از این میزان اعتبارات از سوی خیران غیربومی اهداء شد.
وی از حضور گسترده مردم و خیران شهرستان گچساران در جشن گلریزان قدردانی کرد.
بازیار اظهار کرد: کمک های نقدی جمع آوری شده در جشن گلریزان به ستاد دیه ارسال می شود و این کمک ها صرف آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مانند دیه تصادفات،مهریه، نفقه و چک می شود.
دادستان عمومی و انقلاب گچساران به جمع آوری هفت میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال کمک خیران نیکوکار و سازمان زندانها برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در جشن گلریزان سال گذشته این شهرستان اشاره کرد و گفت:پارسال زمینه آزادی ۲۵ زندانی جرائم غیر عمد در شهرستان فراهم شد.
بازیار تصریح کرد: جشن گلریزان در راستای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می شود که می تواند با آزادی یک نفر از بروز آسیب اجتماعی دیگر جلوگیری کرد.
دادستان عمومی و انقلاب گچساران افزود:خیران گچسارانی سال گذشته با کمک سه میلیارد و۱۰۰میلیون ریال رتبه اول کمک برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان را به خود اختصاص دادند.
دو زندانی نیازمند و آبرومند با مساعدت مالی دو تن از خیران این شهرستان در جشن گلریزان گچساران از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.
مدیرکل زندان ‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد پیشتر گفته بود: پنج شهرستان این استان شامل بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، دنا و چرام در ماه رمضان امسال میزبان جشن گلریزان است.
اسماعیل جمیاری اظهار داشت: این جشن برای نخستین بار است که در شهرستان های دنا و چرام برگزار می شود.
وی افزود: هدف از برگزاری جشن گلریزان جمع آوری کمک های نقدی مردم، خیران و ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد (بدهکاران مالی) است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتظار می ‌رود که مسئولان اجرایی، خیران و قشرهای مختلف مردم استان به طور گسترده در این جشن ها حضور یابند.
جمیاری عنوان کرد: تعداد زندانیان جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد هم اینک ۵۵۷ نفر است.
وی ابراز داشت: ۱۳ نفر از این تعداد به دلیل تصادف و ضرب و جرح غیر عمد، ۹۵ نفر به دلیل مهریه و ۴۴۹ نفر نیز به دلیل محکومیت مالی غیر کلاهبرداری زندانی هستند.
جمیاری گفت: سال گذشته ۳۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد با کمک های نقدی مردم و خیران این استان و ستاد دیه کشور آزاد شدند.
۸۱۴۳/۶۱۱۰

خبر جدید  ساخت پایگاه هوایی استان در صورت تامین زمین مناسب+فیلم


منبع :: امید آفرینی در سایه جشن های گلریزان

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات