2:27:25 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش نرخ بیکاری تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در کشور
افزایش نرخ بیکاری تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در کشور
نرخ بیکاری در کشور تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقهای وزیر کشور در نشست شورای اداری شهرستانهای گچساران و باشت میانگین بیکاری کشور در تابستان امسال را ۱۲و۲دهم درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۱۱ونیم درصد بود.
بابک دین پرست بر تلاش بیشتر ستادهای فرماندهی اقتصادمقاومتی و رفع موانع تولید و گفتگوی دولت و بخش خصوصی به ویژه در استانهای کمتر توسعه یافته برای رونق تولید و اشتغال در کشور تاکید کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به اشتغال به کار ۳۷۵دانش آموخته دانشگاهها در این استان در طرح کارورزی گفت: شرط سنی موجب شده بسیاری از افراد جویای کار نتوانند در این طرح جذب شوند.
پروانه نیک مرام با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوازدهم طرح کارورزی در کشور را دارد از مسئولان خواست برای برداشتن شرط سنی در طرح کارورزی چاره اندیشی کنند.
وی اضافه کرد: پس از دوره کارورزی با درخواست کارفرما مراحل جذب نیروهای فارغالتحصیل به مدت ۹ماه بدون هزینه در مراکز بخش خصوصی فراهم خواهد شد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: این اداره کل آمادگی دارد برای کسانی که دوره کارورزی خود را به پایان میرسانند به مدت حداکثر ۲سال از مشوق بیمهای استفاده کنند.
منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  مدارس ابتدایی شهرستان دنا به علت بارش برف تعطیل شد
تبليغات