20:18:10 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده از فناوری قیر پلیمری در کهگیلویه وبویراحمد رواج یابد
استفاده از فناوری قیر پلیمری در کهگیلویه وبویراحمد رواج یابد
یاسوج- ایرنا- معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استفاده از فناوری جدید قیر پلیمری (پلیمر اصلاح کننده قیر) در این استان و از سوی دستگاه های اجرایی دارای طرح های عمرانی شامل شهرداری های ۱۷ گانه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی استان رواج یابد.

قیر پلیمری (پلیمر اصلاح کننده قیر) از سوی واحد بازرگانی سازمان همیاری شهرداری های فارس و با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان این استان پس از سال ها کار تحقیقاتی و پژوهشی تولید شد که با استقبال گسترده شهرداری های چند استان کشور برای استفاده در طرح های عمرانی نیز مواجه شده است.
هدف از تولید قیر پلیمری (پلیمر اصلاح کننده قیر) ارتقای کیفیت آسفالت و افزایش دوام و ماندگاری آن از طریق افزودن مواد پلیمری به قیر است.
به گزارش ایرنا، عزیز فیلی روز سه شنبه در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: شهرداران به همراه مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی این استان به منظور کسب تجارب بیشتر در مورد نحوه استفاده از قیر پلیمری (پلیمر اصلاح کننده قیر) بازدید میدانی از برخی طرح های عمرانی استان های همجوار به ویژه فارس داشته باشند.
وی افزود: استفاده از فناوری مهم قیر پلیمری (پلیمر اصلاح کننده قیر) به تازگی در کشور آغاز شده و لازم است که به طور روزافزون نیز در طرح های عمرانی این استان به کار گرفته شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عمده ترین مزایای استفاده از قیر پلیمری (پلیمر اصلاح کننده قیر) شامل افزایش عمر و استحکام آسفالت و کاهش چشمگیر هزینه تولید آن است.
فیلی عنوان کرد: اعضای کمیته نظارت شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای امسال تاکنون از نحوه اجرای افزون بر ۳۰۰ طرح عمرانی در شهرستان های هشت گانه این استان بازدید و نظارت داشته اند.
وی ابراز داشت: کیفیت اجرای ۷۶ درصد این طرح های عمرانی خوب، ۲۱ درصد متوسط و سه درصد نیز ضعیف بوده است.
فیلی گفت: مشکلات و نواقصات جزئی ۲۷۶ مورد از این ۳۰۰ طرح عمرانی در حال ساخت کهگیلویه و بویراحمد رفع شد.
وی اظهار داشت: در این مدت ۱۲ نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شده که ۵۱ مصوبه داشته و همگی آنها نیز اجرا شده است.
در این نشست نحوه اجرای ۳۷ طرح عمرانی شهرستان های گچساران و باشت در زمینه های مختلف بررسی شد که از این تعداد ۲۵ مورد معادل ۹۵ درصد دارای کیفیت خوب و ۱۲ مورد معادل پنج درصد نیز دارای کیفیت متوسط بوده است.
۷۵۳۵/۶۱۱۰

خبر جدید  جزئیات برپایی نمایشگاه بهاره در یاسوج اعلام شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد