11:53:01 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده از ظرفیت هنرمندان تجسمی در توسعه و زیباسازی شهر یاسوج
استفاده از ظرفیت هنرمندان تجسمی در توسعه و زیباسازی شهر یاسوج
یاسوج- شهردار یاسوج از بکارگیری ظرفیت هنرمندان تجسمی در توسعه و زیباسازی شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نستهن مقدم دوشنبه شب در نشست با هنرمندان تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، افزود: زیباسازی و توسعه المان‌های شهری با نگاه کارشناسی شده ضروری است.

مقدم با بیان اینکه تعامل با هنرمندان تجسمی به عنوان حلقه مفقوده ای بود که در گذشته اتصال و برقراری ارتباط در این محور انجام نشده است، عنوان داشت: برنامه ریزی برای بکارگیری ظرفیت هنرمندان تجسمی در محورهای مختلف شهری انجام خواهد شد.

مقدم تصریح کرد: ایجاد بار روانی مثبت با برقراری ارتباط شهروند با بدنه شهر از خروجی‌های بکارگیری ظرفیت هنرهای تجسمی با نگاه کارشناسی شده است.

مقدم به نشست هم اندیشی با هنرمندان هنرهای تجسمی اشاره کرد و ابراز داشت: هنرمندان تجسمی حاضر در استان و خارج از استان در این نشست به بیان ایده‌ها، انتقادات و نظرات خود پرداختند.

مقدم افزود: در این نشست پیشنهاداتی در دل صحبت‌ها ارائه شد و نقد و طرح موضاعات مفیدی را داشتیم.

شهردار یاسوج هدفگذاری زیبا سازی ورودی‌ها و خروجی‌ها، دیواره‌ها و المان سازی منطبق با شهر را از موارد مورد طرح دانست.

مقدم از برگزاری مسابقه المان‌های شهری و معرفی نفرات برتر در شهر یاسوج خبر داد و گفت: این حرکت گامی در راستای توسعه المان سازی و زیباسازی شهری بوده است.

مقدم با بیان اینکه شهر یاسوج مهاجر پذیر است، عنوان داشت: مهاجر پذیری یک فرصت است، اما نداشتن برنامه برای مدیریت و رشد اصولی شهر یک آسیب محسوب می‌شود.

هنر می‌تواند شهر یاسوج را ماندگ‏ار‬ و جهانی کند

رئیس حوزه هنری استان نیز در این نشست گفت: پیوند هنر با شهرسازی قدمتی به درازای تاریخ دارد و اگر امروز شهرهایی در جهان ماندگار و جهانی شده‌اند به واسطه این پیوند بوده است.

خبر جدید  کمبود شدید شکر در بازار استان/ قیمت کاغذ در حال افزایش است

شریف اسلامی افزود: شهر یاسوج متعلق به قشر، ایل و شهرستانی خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم استان و همه اقشار است و رشد و توسعه آن زمینه ساز رشد و توسعه همه استان است.

وی با اشاره به نقش اثرگذار هنرمندان تجسمی در زیباسازی این شهر گفت: هنرمندان در قبال شهر مسئول اند و قطعاً با ایده‌های بکر و نو خود می‌توانند بر زیبایی‌های آن بیفزایند.

وی بیان کرد: شهر زیبا بستر بهتری برای زیست شهروندان ایجاد می‌کند و فرهنگی زیبا می‌آفریند و موجب لطافت روحی شهروندانش خواهد شد و قطعاً در یک محیط زیبا و امن آسیب‌ها، ناهنجاری‌ها و بزه‌ها به حداقل خواهد رسید و ین مهم در شهری یاسوج که سرعت رشد و مهاجر پذیری بالایی دارد، ضرورت بیشتری دارد.

اسلامی به تئوری پنجره شکسته در مباحث اجتماعی و جرم شناسی اشاره کرد و گفت: بر اساس این تئوری هرگاه شیشه پنجره ساختمانی شکست و اگر همانطور باقی بماند و اصلاح نشود، به مرور شیشه سایر پنجره‌های شکسته می‌شود و آن ساختمان به محلی متروک و آسیب زا بدل می‌گردد.

رئیس حوزه هنری استان افزود: تئوری پنجره شکسته قابل تعمیم به همه حوزه هاست و هنرمندان می‌توانند با شناسایی این نقاط کور، به درمان این معضلات آسیب زا بپردازند.

وی به رشد حضور گردشگران خارجی در شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: قطعاً این حضور زمینه ساز رشد اقتصادی و اجتماعی شهر یاسوج است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

اسلامی افزود: خدا به مردم این استان طبیعتی زیبا از کوه و جنگل و رودخانه هدیه داده که به نقاشی زیبا شبیه است که کمتر شبیه ان را می‌توان در نقطه‌ای از جهان یافت و امیدوارم قدر این نعمت خداداد را بدانیم.

خبر جدید  نجات جان زن ۸۰ ساله در زیلایی/ بازگشت از راه غسالخانه

وی عنوان کرد: باید بر زیبایی‌ها در درون شهر نیز بیفزاییم تا گردشگری که آمده تا طبیعت خداداد و خداساز ما را ببیند، زیباییهای انسان ساز یاسوج را هم ببیند و این مستلزم استفاده از تفکر و اندیشه خلاقانه اصحاب هنر است.

کد خبر ۴۶۰۳۹۵۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد