2:09:08 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارسال تن‌خواه گردان به استانداران برای جبران هزینه‌های سیل
ارسال تن‌خواه گردان به استانداران برای جبران هزینه‌های سیل
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت بنا دارد تن‌خواه‌ گردان برای استانداران ارسال کند تا بتوانند برخی هزینه‌های سیل را جبران کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت بنا دارد تن‌خواه‌ گردان برای استانداران ارسال کند تا بتوانند برخی هزینه‌های سیل را جبران کنند.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در نشست شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یکدهه با بحرانهای مختلف متأثر از خشکسالی روبهرو بودیم که خداوند با بارشهای امسال ما را به ترسالی هدایت کرد هرچند خسارت دیدیم و برخی، عزیزان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه با این بارشها سرزمین ما سبز و خرم و زمین پر از آب و سیراب شده و خدا را باید شکر کرد، افزود: در حوادث اخیر برخی شیطنت کردند که شکاف ایجاد کنند اما دولت، نیروهای مسلح و مردم پای کار بودند و یک جلوه از همدلی و وحدت را به نمایش گذاشتند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در سیلهای اخیر دروغگویی و شیطانصفتی آمریکا به مردم ما و دنیا ثابت شد، خاطرنشان کرد: آمریکا ادعای حقوق بشر میکند اما نمیگذارد کمکهای بشردوستانه به مردم سیلزده برسد.

اسلامی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن مردمی سختکوش و فاخر با وجود ظرفیتهای موجود باید به توسعه برسد طرح تصریح کرد: دولت در هفتم فرودینماه اولین مصوبه را برای جبران خسارت سیل در زمینه مسکن و معیشت مصوب کرد که ابتدا برای گلستان و مازندران بود و بعد سایر استانهای سیلزده اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه با اتمام ارزیابی بنیاد مسکن، میتوانند پرداختها را آغاز کنند، بیان کرد: برای برآورد میزان دقیق خسارت به زیرساختها تا امروز فرصت بود تا در جلسه چهارشنبه در نشست هیئت دولت مطرح شود.

خبر جدید  اجرای طرح«گنج» برای ایتام کهگیلویه و بویراحمد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در جاهایی که بیمه بودند باید بلادرنگ ورود و خسارتها جبران شود، ادامه داد: امروز در این مأموریت مسائل را بررسی و جمعبندی میکنیم تا در اختیار رئیسجمهور قرار گیرد.هماکنون در وضعیتی قرار داریم که باید به برخی مسائل توجه کرده و سریعتر راه ارتباطی مردم را وصل و خدمات مختلف از جمله آب و برق را برقرار کنیم.

وی با تاکید بر بازسازی خسارات وارده، تاکید کرد: دولت بنا دارد تنخواه گردان برای استانداران ارسال تا بتوانند برخی هزینههای سیل را جبران کنند.

وزیر راه به مشکلات پروازهای فرودگاه یاسوج اشاره داشت و اظهار کرد: غیر قابل قبول بود پروازهای فرودگاه یاسوج قطع شود و امروز دستور دادیم پروازهای یاسوج اضافه شد و این موضوع را به جد پیگیری میکنم.

اسلامی درباره پروژه جاده پاتاوه دهدشت تصریح کرد: تلاش میکنیم این پروژه هرچه زودتر تکمیل و به بهرهبرداری برسد و در زمانبندی توافق شده کار تمام شود.

وی با اشاره به ضرورت توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد در مقیاس کلان اضافه کرد: نباید اجازه داد در حاشیه رودخانهها ساخت و ساز انجام شود و لایروبی رودخانهها و ایجاد کمربند حفاظتی باید مورد توجه باشد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد