19:28:45 - سه‌شنبه 28 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ادامه آتش‌سوزی در کوه خامی گچساران/ اعزام نیروهای امدادی و بومی برای مهار حریق
ادامه آتش‌سوزی در کوه خامی گچساران/ اعزام نیروهای امدادی و بومی برای مهار حریق
ایلنا: دبیر ستاد بحران فرمانداری گچساران با اشاره به تداوم آتش‌سوزی در ارتفاعات کوه خامی گچساران، از اعزام نیروهای بومی و امدادی از طریق بالگرد برای اطفای حریق خبرداد.

دبیر ستاد بحران فرمانداری گچساران با اشاره به تداوم آتش‌سوزی در ارتفاعات کوه خامی گچساران، از اعزام نیروهای بومی و امدادی از طریق بالگرد برای اطفای حریق خبرداد.

حمید نارکی در گفتوگو با خبرنگار ایلنا ضمن تایید این خبر گفت: براثر صاعقه طی ۲ روز گذشته بخشهایی از جنگلهای ارتفاعات کوه خامی گچساران دچار آتش سوزی شده که این حریق همچنان ادامه دارد.

وی افزود: نیروهای مردمی و امدادی با هماهنگی با دستگاه های مختلف از جمله فرمانداری، منابع طبیعی و محیط زیست توانستند تاحدود زیادی این آتش سوزی را مهار کنند.

نارکی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰ مورد آتش سوزی در مراتع و جنگلهای این شهرستان رخ داده است، گفت: از شب گذشته تاکنون ارتفاعات کوه خامی طعمه حریق شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون تعدادی از نیروهای بومی که با این منطقه آشنایی دارند به همراه اکیپی از نیروهای امدادی در حال اعزام از طریق بالگرد به این مناطق هستند که امیدواریم با کمک نیروهای امدادی هرچه سریعتر این آتشسوزی مهار شود.

نارکی عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰ مورد آتشسوزی در مراتع و جنگلهای گچساران از جمله در چهار دهستان بیبی حکیمه، دیل، باباکلان و در روستاهای آبتوت، بنپیر و خنگ بنار ، آبگرمو، امامزاده اسماعیل و کارکنان دولت رخ داده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار از مراتع و جنگلهای این شهرستان در مناطق مختلف طعمه حریق شده است و در این مدت بیشترین آتش سوزی در مناطقی از جمله روستای خنگبنار ، منطقه آبگرمو، امامزاده اسماعیل و کارکنان دولت گزارش شده است.

خبر جدید  کمبود 223 محیط‌بان در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایلنا، کوه خامی جزو مناطق حفاظت شده استان کهگیلویه و بویر احمد و زیستگاه گیاهان دارویی و پرندگانی همچون کبک و پرندگان شکاری، پلنگ، خرس، گراز، کل، بز وحشی و قوچ و میش است.


منبع :: ادامه آتش‌سوزی در کوه خامی گچساران/ اعزام نیروهای امدادی و بومی برای مهار حریق

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد