14:47:38 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمار زندانیان جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است
آمار زندانیان جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است
مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمار ورودی زندانیان جرائم غیرعمد در این استان رو به رشد بوده و این تعداد در شرایط فعلی به ۶۰۰ محبوس رسیده است. به گزارش ایسنا، اسماعیل جمیاری اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد اگرچه وسعت چندانی ندارد و زندان‌های آن نسبت به دیگر […]

مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمار ورودی زندانیان جرائم غیرعمد در این استان رو به رشد بوده و این تعداد در شرایط فعلی به ۶۰۰ محبوس رسیده است.

به گزارش ایسنا، اسماعیل جمیاری اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد اگرچه وسعت چندانی ندارد و زندان‌های آن نسبت به دیگر شهرهای بزرگ کمتر است، اما متاسفانه آمار محکومان غیرعمد آن نگران کننده بوده و امروز ۵۸۰ بدهکار مالی مرد و ۲۰ مددجو ی زن در سطح استان در شمار بدهکاران تحت حمایت ستاد دیه تحمل حبس می‌کنند.

وی در خصوص نوع جرایم این دسته از زندانیان اظهار کرد: محکومان مالی چک با ۵۰۰ نفر در رتبه نخست قرار داشته و پس از آن بدهکاران ناشی از تعهدات مهریه با ۹۰ زندانی بیشرین آمار را در فهرست محبوسان واجد شرایط تشکیل داده‌اند. مابقی زندانیان را نیز بدهکاران دیات ناشی از تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی شامل می‌شوند.

مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری هر چند به برکت کمک‌های مردمی ۱۱۰ زندانی نیازمند از سوی ستاد دیه از بند زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند، اما اکنون ۶ برابر آمار آزادی‌ها، موجودی در زندان داریم که این نسبت نه با میزان استخلاص‌های انجام شده همخوانی دارد و نه با وضعیت یک چنین استانی که محرومیت در آن آشکار است.

وی بیان کرد: سال ۹۵ به پشتوانه وجوهات مردمی تعداد ۳۰۰ زندانی غیرعمد حاضر از سه ندامتگاه این استان رهایی یافته‌اند، اما آمار فعلی دو برابر مجموع آزادی ‌های سال گذشته است.

خبر جدید  80 درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه مکانیزه دریافت کردند

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات