11:10:30 - شنبه 6 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمارکارگران ساختمانی بیمه شده در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۲هزار نفر رسید
آمارکارگران ساختمانی بیمه شده در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۲هزار نفر رسید
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت : در حال حال حاضر ۱۲هزار کارگر ساختمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد از خدمات و حمایت های سازمان تامین اجتماعی بهره مند هستند. شعار سال: عباس نورمحمدی با اعلام این خبر گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای گسترش پوشش بیمه ای و حمایت از تولید و اشتغال و […]

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت : در حال حال حاضر ۱۲هزار کارگر ساختمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد از خدمات و حمایت های سازمان تامین اجتماعی بهره مند هستند.

شعار سالعباس نورمحمدی با اعلام این خبر گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای گسترش پوشش بیمه ای و حمایت از تولید و اشتغال و اقشار کم درآمد ، کارگران ساختمانی را با حداقل نرخ بیمه ای تحت پوشش خدمات و حمایت های خود قرار می دهد .

وی اظهار داشت : مشاغل ساختمانی از خطرناک ترین شغل ها به حساب می آیند و کارگران ساختمانی بیش از سایر مشاغل در معرض انواع حوادث و آسیب ها قرار دارند و لذا بیمه ی آنان به ویژه در حوضه ی حوادث ناشی از کار امری ضروری برای آن ها به شمار می رود.

نورمحمدی افزود: قانون بیمه ی اجتماعی کارگران ساختمانی کلیه شاغلان در کارهای ساختمانی شامل بتن ساز و بتن ریز ، بنای سفت کار،گچ کار،سنگ کار،قالب بند،لوله کش،برق کار،عایق کار و نقاش ساختمان را مشمول بیمه ی تامین اجتماعی می داند و مشمولان آن می توانند از مزایایی چون مستمری بازنشستگی،از کار افتادگی و بازماندگان،هزینه های مربوط به حوادث و بیماری ها،غرامت دستمزد ایام بیماری و…. برخوردار شوند .

نورمحمدی گفت: از آن جا که شاغلان این بخش همواره در معرض حادثه و آسیب های ناشی از کار قرار دارند و از طرفی معمولا افرادی با درآمد پایین به حساب می آیند در قانون بیمه ی کارگران ساختمانی تمهیدات و تسهیلات خوبی برای آن ها در نظر گرفته شده است . از جمله این که حق بیمه ی پرداختی آنان پایین ترین نرخ و شامل هفت درصد دستمزد ماهانه است.

خبر جدید  نائب قهرمانی تیم فوتسال آموزش وپرورش استان در کشور

این افراد می توانند با دریافت کارت مهارت های فنی در یکی از شاخه های مشاغل ساختمانی از سازمان فنی و حرفه ای و ارائه ی آن به همراه سایر مدارک لازم شامل تصویر شناسنامه خود و افراد تحت تکفل و تکمیل فرم ثبت نام در شعب تامین اجتماعی و پرداخت ماهانه هفت درصد حق بیمه،اقدام به ثبت نام کنند و از پوشش بیمه ای برخوردار شوند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری صبح زاگرس ، تاریخ انتشار ۱۴دی ۹۶، کدمطلب:۱۰۵۱۲۴، www.sobhezagros.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات