1:26:26 - جمعه 8 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آزادی۴۰زندانی جرایم غیر عمد/اعزام۱۶۴ زندانی زائر اولی به مشهدمقدس
آزادی۴۰زندانی جرایم غیر عمد/اعزام۱۶۴ زندانی زائر اولی به مشهدمقدس
یاسوج- مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد از آزادی ۴۰ زندانی جرایم غیر عمد طی دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جمیاری ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: همچنین تلاش می شود که تا پایان سال با پوشش حمایتی، آزادسازی قریب به ۵۰ نفر دیگر از زندانیان جرایم غیر عمد را داشته باشیم.

جمیاری با اشاره به برگزاری جشن های گلریزان، خاطرنشان کرد: با پوشش کمک های مختلف و جشن های گلریزان، ۲۲۸ زندانی جرایم غیر عمد مورد حمایت و آزادی قرار گرفتند.

وی از برگزاری سه جشن گلریزان در سه شهر یاسوج، دهدشت و شهرستان گچساران خبر داد و ابراز داشت: در همین راستا حمایت های مناسبی انجام شد و خروجی های مناسبی را داشتیم.

مدیرکل زندان های استان با تاکید بر پوشش توانمند سازی آموزشی زندانیان، گفت: بدون توجه به جرم و مجازات زندانی را مددجو می دانیم و به جز سلب آزادی، همه نیازهای اولیه، برنامه های فرهنگی، بهداشتی، درمانی، آموزشو عقیدتی برای آنها فراهم می شود.

وی ابراز داشت: همچنین بند قرانی در زندان ها نیز ایجاد شده و سال گذشته ۲۱۰ نفر از زندانیان استان در مسابقات حفظ قران شرکت کردند.

جمیاری با اشاره به توسعه زیرساخت ورزشی زندان ها، ابراز داشت: بخش ورزش زورخانه ای و پهلوانی در زندان های استان عملیاتی شده و در زندان گچساران زورخانه ما فعال شده است.

جمیاری از اعزام ۱۶۴ ‌زندانی زائر اولی به مشهد مقدس خبر داد و بیان کرد: تقویت باورهای دینی و مذهبی زندانیان از هدفگذاری های انجام شده این اقدام است.

جمیاری تصریح کرد: همچنین علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش های فنی و حرفه ای با ارائه مدرک عملیاتی می شود.

خبر جدید  نقش اثر بخش بانوان در تحقق شعار امسال

مدیرکل زندان های استان با تاکید بر رایزنی و تلاش برای توسعه و رشد بخشش ها، گفت: از سال گذشنه تاکنون ۱۱ موردقتل محکوم به قصاص با همکاری های زندان، شورای حل اختلاف و بخش، های متولیبه بخشش ختم شده است.

جمیاری از فعالیت انجمن حمایت از زندانیان خبر داد و اظهار کرد: پوشش حمایتی خانواده های زندانیان از جمله اقدامات انجام گرفته در این حوزه است.

وی افزود: ۶۵۵ نفر آموزش با محوریت انجمن های حمایتی نیز محقق شد.

جمیاری با اشاره به رشد آموزشی بعد از انقلاب در حوزه زندان ها، تصریح کرد: پیش، از انقلاب، زندان به عنوان سیاه چال و دهلیز آزادی خواهان بود و شکنجه های مختلف روحی و جسمی را برای آنها اعمال می کردند.

جمیاری تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات مختلفی رقم خورد و امام خمینی(ره) ‌نیز فرمود که زندان ها باید به دانشگاه تبدیل شود.

وی افزود: بستر سازی برای آموزش و تعلیم زندانی از جمله هدفگذاری های انجام شده استو توسعه و رشد آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، توانمند سازی و عقیدتی را در زندان ها شاهدیم.

کد خبر ۴۵۳۶۷۸۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد