11:57:47 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آتش زدن کاه و کلش مزارع در کهگیلویه و بویراحمد یک سال زندان دارد
آتش زدن کاه و کلش مزارع در کهگیلویه و بویراحمد یک سال زندان دارد
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: سوزاندن بقایای گیاهی مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی جرم بوده و فرد متخلف به جزای نقدی وحبس تا یک سال محکوم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنده، حکمت اله همتینژاد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال به دلیل بارش کم سابقه باران در ۵۰ سال اخیر نزدیک به ۱۰ هزار تن غلات و دانههای روغنی از مزارع شهرستان لنده برداشت شد.

وی با اشاره به اینکه برداشت مزارع غلات نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است، عنوان کرد: در سال زراعی ۹۷-۹۸ ۶ هزار تن گندم و ۳ هزار و ۵۰۰ تن جو از مزارع شهرستان برداشت شد.

همتینژاد با بیان اینکه وجود کاه و کلش برای حاصلخیزی خاک ضروری است، ادامه داد: سوزاندن بقایای گیاهی سبب کاهش مواد الی خاک،کاهش جمعیت میکروبهای مفید خاک،کاهش عناصر غذایی وافزایش فشردگی خاک و سله بندی خاک میشود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده افزود: سوزاندن بقایای گیاهی مطابق ماده ۶۸۸قانون مجازات اسلامی، مواد ۴ و ۶ قانون مدیریت پسماند جرم بوده و مجرمان به جزای نقدی و حبس تا یک سال محکوم میشوند.

همتینژاد بیان کرد: انتظار میرود کشاورزان ضمن برخورداری از سوزاندن بقایای گیاهی، نسبت به افزودن بقایای گیاهی به خاک همراه با کود ازته با استفاده از ادوات مناسب به خاک ورزی حفاظتی اقدام کنند.

وی عنوان کرد: بهره برداران میتوانند با استفاده از تسهیلات حمایتی که گرفته شده از این ادوات و ماشین آلات کشاورزی بهره مند شوند.

انتهای پیام/ن


منبع :: آتش زدن کاه و کلش مزارع در کهگیلویه و بویراحمد یک سال زندان دارد

خبر جدید  رشد دو برابری اعتبارات مقابله با آسیب های اجتماعی
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات