1:15:41 - جمعه 8 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آبرسانی به ۱۰۵ روستای شهرستان باشت با مشارکت سپاه فتح آغاز شد
آبرسانی به ۱۰۵ روستای شهرستان باشت با مشارکت سپاه فتح آغاز شد
عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به ۱۰۵ روستای شهرستان محروم باشت با مشارکت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از باشت، آئین کلنگزنی آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۰۵ روستای شهرستان محروم باشت با حضور رئیس آب و فاضلاب کشور، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرمانده سپاه فتح و برخی از مسئولان استانی برگزار شد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از فعالان بسیج و سازندگی، آب و فاضلاب روستایی گفت: هر روز شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژههای مختلف توسط مسئولان کشوری و لشکری در سطح استان هستیم که موجب عزت و افتخار است.

سرهنگ حمید خرمدل افزود: امیدوارم این پروژهها در کمترین زمان ممکن یعنی تا سال آینده به سرانجام برسد تا مردم شیرینی و حلاوت آنها را بچشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبرسانی به ۱۰۵ روستای باشت با جمعیتی حدود ۱۱ هزار نفر در آینده از مجتمع انتقال و تصفیه آب شاه بهرام صورت میگیرد.

وی عنوان کرد: با نگاه خوب دولت و همراهی نمایندگان در سالهای اخیر مجتمعهای خوبی از محل صندوق توسعه ملی کلید خورد که اجرای ۱۸ مجتمع بزرگ و ۹ پروزه تک روستایی با پوشش جمعیت ۱۰۸ هزار نفر نتیجه آن بوده است.

پاسره ابراز کرد: حدود ۶۵ میلیارد تومان در قالب منابع صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شد که با شدت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژهها عمده منابع تخصیص داده شده است.

خبر جدید  پدر شهیدان "پرهون" دعوت حق را لبیک گفت

وی افزود: پروژه تصفیه خانه آب شاه بهرام در ابتدا یک طرح کوچک ۴۰۰ میلیون تومانی در راستای بهسازی چشمهها بود اما با توجه به مشکلات آب روستاهای این مناطق و با نگاه به ضرورت حراست از منابع آب زیرزمینی، مجتمع بزرگ جمع آوری، تصفیه و انتقال آب شابه هرام با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شد.

پاسره با قدردانی از حضور سپاه فتح و قرارگاه محرومیت زدایی در اجرای این پروژه بزرگ، ادامه داد: هم اکنون از ۱۶۴۱ روستای استان ۴۸۰ روستا دارای تاسیسات آبرسانی هستند و در چند سال نیز شاخص بهره مندی از آب شرب سالم از ۶۸ درصد به ۷۴ درصد رسیده که جهش ۶ درصدی را نشان میدهد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در باشت پروژههای خوب دیگری از جمله مجتمع بوسنگان با آبرسانی به ۱۷ روستا با جمعیت دو هزار نفر، مجتمع آبرسانی برغون و گروس، پزین، تلخاب، بیدک، چاه تلخ در حال اجرا و یا تکمیل شده است.

پاسره با تقدیر از همراهی بنیاد برکت در تکمیل پروژههای آب روستاهای محروم، بیان کرد: تثبیت و ارتقاء آبرسانی سالم و پایدار از برنامههای جدی شرکت آب و فاضلاب روستایی بوده که با نگاه خوب دستگاههای حاکمیتی و دولت در تمامی مناطق استان با جدیت در حال پیگیری است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد